Nikon Imaging | Polska | Europa

Świat Nikona

Biuletyn Nikon Polska, październik 2011

Nikon 1 wchodzi do sprzedaży

Nikon ogłosił wprowadzenie na rynek nowego rewolucyjnego systemu zaawansowanych aparatów z wymiennymi obiektywami Nikon 1. Modele Nikon 1 J1 i Nikon 1 V1 są dostępne w sprzedaży w całej Europie, w tym w Polsce, od 20 października br. Ta nowa generacja urządzeń została wyposażona w innowacyjne funkcje, takie jak: Technologia rejestrowania obrazu przed naciśnięciem spustu migawki i po nim (pre-post capture), Ruchome zdjęcie czy Inteligentne wybieranie zdjęcia.

65 milionów obiektywów NIKKOR do lustrzanek

Produkcja obiektywów NIKKOR do lustrzanek w październiku tego roku przekroczyła 65 milionów egzemplarzy. Od marca 2011 roku firma Nikon wyprodukowała 5 milionów sztuk. Ten przełomowy wynik stanowi kulminację ponad 50-letniego zaangażowania firmy Nikon w dostarczanie najlepszych rozwiązań zarówno profesjonalnym fotografom, jak i amatorom.

Pierwsze na świecie lunety Nikon z redukcją drgań - Fieldscope EDG 85 VR i EDG 85-A VR

Firma Nikon zaprezentowała pierwsze na świecie lunety obserwacje wyposażone w funkcję redukcji drgań - Fieldscope EDG VR. Dwa nowe modele, Nikon Fieldscope EDG 85 VR i EDG 85-A VR wyposażono w mechanizm redukcji drgań wzorowany na rozwiązaniach znanych z obiektywów NIKKOR VR. Lunety Nikon Fieldscope EDG VR przeznaczone są dla ornitologów, myśliwych oraz miłośników digiscopingu, czyli fotografowania i filmowania przy pomocy lunet.

Nagrody dla sprzętu

Sprzęt Nikona niezmiennie cieszy się uznaniem przedstawicieli mediów. Z radością donosimy o kolejnym wyróżnieniu dla aparatu D7000, który zdobył rekomendację miesięcznika FOTO. Dobre noty zebrały w testach również pierwsze modele zaawansowanych aparatów z wymiennymi obiektywami Nikon 1 wprowadzone na rynek we wrześniu br. Docenione zostały również dwa obiektywy Nikkor - AF-S Nikkor 10-24mm f/3,5-4,5G ED i AF-S Nikkor 70-200mm f/2,8G ED VR II.

Nagrody dla sprzętu Sport Optics

Miło nam poinformować, że produkty optyczne Nikona nadal cieszą się dużym zainteresowaniem oraz doskonałą opinią wśród przedstawicieli mediów. Lornetka Nikon 10x35E II w teście redakcji portalu Optyczne.pl uzyskała bardzo dobry wynik oraz wyróżnienie „Znakomity" potwierdzające wysoką jakość produktu.

Ponad 400 fotografów w gronie uczestników Nikon Professional Services (NPS) Nikon Polska

Niedawno grono uczestników Nikon Professional Services (NPS) w Polsce przekroczyło liczbę 400 osób. W ciągu blisko trzech lat funkcjonowania programu, w ramach NPS odbyło się kilkanaście warsztatów i spotkań, a uczestnicy wykonali ponad 2 tys. testów egzemplarzy profesjonalnego sprzętu fotograficznego Nikon. Wsparcie sprzętowe NPS pomogło również w realizacji kilkudziesięciu indywidualnych projektów fotograficznych.

Otwarte warsztaty Nikon Sport Optics

W październiku i listopadzie br. Nikon Polska we współpracy z portalem cyfrowe.pl organizuje bezpłatne warsztaty poświęcone produktom optycznym marki Nikon. Spotkania są okazją do obejrzenia i przetestowania najnowszych lornetek, lunet, dalmierzy, sprzętu do digiscopingu oraz innych produktów z serii Sport Optics.

Jesienny Szeroki Kadr

W październiku br. Szeroki Kadr odkrywa tajemnice fotograficznej ciemni, jesiennej fotografii przyrodniczej oraz fotografa miesiąca - Al Bello, który w fotografii sportowej osiągnął „top of the world".

Akademia Nikona u stóp Himalajów

Przełom zimy i wiosny u stóp Himalajów przyniesie okazję do uchwycenia na zdjęciach słynnego Festiwalu Kolorów oraz malowniczych pejzaży tworzonych przez tarasy ryżowe czy ośnieżone szczyty górskie. Przewodnikiem po świecie barw i fotografii w mitycznej krainie wiecznej szczęśliwości będzie Tomasz Tomaszewski.

Specjalne zaproszenie na fotoprawo.pl

Prawa autorskie w fotografii nie dotyczą tylko fotografów. Do współpracy przy projekcie „Twoje zdjęcie. Twoje prawo" zaprosiliśmy nie tylko fotografów, ale także fotoedytorów i redaktorów.

Nikon Polska mecenasem wystawy „Sąsiedzi”

„Sąsiedzi" to projekt fotograficzny przedstawiający sylwetki Afrykańczyków i osób pochodzenia afrykańskiego żyjących w Warszawie. Zrealizowany przez Jacka Heroka we współpracy z Fundacją dla Somalii wpisuje się w obchody Międzynarodowego Roku Ludności Pochodzenia Afrykańskiego ONZ. Wystawę, objętą mecenatem Nikon Polska, można oglądać w Warszawie do końca października br.

F-16 w obiektywie Nikona

W ramach obchodów 5-lecia obecności myśliwców F-16 na polskim niebie, na zaproszenie Dowództwa Polskich Sił Powietrznych nasz kraj odwiedził Katsuhiko „Katsu" Tokunaga - jeden z najlepszych na świecie fotografów lotniczych związanych z Nikonen. Z tej okazji Nikon Polska dla członków NPS oraz przedstawicieli mediów zorganizował spotkanie w 32. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Łasku.

Nikon na Flickr.com

Świat Nikona w serwisie Flickr.com jest przeogromny. Obecnie tworzy go ponad 250.000 użytkowników związanych z naszą marką. Z racji na zasięg, społeczność zgromadzona wokół Nikona stworzyła swego rodzaju platformę pomocy i wymiany doświadczeń fotograficznych. Portal jest również doskonałym miejscem dialogu Nikona z użytkownikami, którzy chętnie dzielą się z firmą swoimi opiniami.

Serwis Nikon Polska

Przypominamy, że trwa badanie poziomu satysfakcji Klientów serwisu Nikon Polska. Ankietę może wypełnić każda osoba fizyczna, korzystająca bezpośrednio z usług autoryzowanego serwisu Nikona mieszczącego się przy ul. Postępu 14 w Warszawie, która podała adres e-mail, na który zostanie przesłany dedykowany link.

Czy wiecie, że?

Autor: Marcin Górko

Czy wiecie, że w latach 1971-1980 na rynek trafiło sześć różnych wersji Nikona F2? W tym odcinku, z racji mijającego 40-lecia, kontynuujemy przypominanie tego historycznego modelu. Przyjrzymy się bliżej standardowym wizjerom, które pozwalają na odróżnienie poszczególnych wersji.