Nikon Imaging | Polska | Europa

Świat Nikona

Biuletyn Nikon Polska, marzec 2013

NIKON COOLPIX A I NIKON COOLPIX P330 - NOWE KOMPAKTY DLA ZAWODOWCÓW

W marcu firma Nikon zaprezentowała dwa nowe aparaty kompaktowe COOLPIX przeznaczone dla profesjonalnych fotografów. Flagowy model Nikon COOLPIX A oferuje rozwiązania wykorzystywane dotychczas w lustrzankach cyfrowych, jak np. matryca CMOS formatu DX. Z kolei COOLPIX P330 wyróżnia się jasnym obiektywem NIKKOR, matrycą CMOS o rozdzielczości 12 megapikseli oraz możliwością zapisu plików w formacie RAW.

AF-S NIKKOR 80-400mm – superzoom dla wymagających

Do marcowych premier sprzętu fotograficznego firmy Nikon dołączył również zmiennoogniskowy teleobiektyw AF-S NIKKOR 80-400 mm f/4,5-5,6G ED VR, dedykowany do lustrzanek cyfrowych formatu FX.

Premiery Sport Optics

Również w marcu Nikon zaprezentował nowe lornetki - kolorowy i kompaktowy model ACULON T51, ACULON A30 dla miłośników sportu oraz MONARCH 5, przeznaczoną dla myśliwych. Wśród nowości znalazła się również luneta na broń MONARCH 7.

Nagrody dla sprzętu

Miło nam poinformować, że aparat Nikon D5200 otrzymał ocenę 5/6 oraz tytuł „Znakomity" w marcowym teście redakcji fotopolis.pl.

JESTEM aparatem społecznościowym

Nikon COOLPIX S800c to pierwszy aparat wyposażony w system operacyjny Android. Dzięki dostępowi do setek aplikacji, w tym najpopularniejszych portali społecznościowych, umożliwia łatwe dzielenie się zdjęciami wysokiej jakości i filmami Full HD z przyjaciółmi bezpośrednio z poziomu aparatu. Jak więc zrobić i wrzucić "fotkę" na Facebooka?

JESTEM NA STOKU - podsumowanie akcji

Kolejny raz Nikon był organizatorem zimowej akcji „JESTEM NA STOKU". Na turystów odpoczywających w polskich górach czekały m.in. testy aparatów Nikon 1, lustrzanek i aparatów kompaktowych COOLPIX, strefy wypoczynkowe oraz konkurs fotograficzny.

„Akcja (foto)edukacja” – piąta lekcja już dostępna!

W ramach programu „Akcja (foto)edukacja", na portalu www.szerokikadr.pl udostępniona została kolejna lekcja. Tym razem młodzież ma szansę poszerzyć swoją wiedzę na temat szeroko pojętej fotografii człowieka w środowisku. Lekcja obfituje w informacje i ciekawostki dotyczące m.in. fotoreportażu, fotografii ulicznej, balansu bieli czy światła zastanego.

Konkurs „Eko-zasady” rozstrzygnięty

Czy robiąc zdjęcia można być eko? Jak wykorzystać aparat fotograficzny do ochrony przyrody? Na to pytanie starali się odpowiedzieć uczestnicy konkursu Eko-zasady, przeprowadzonego przez firmę Nikon Polska. Akcja miała na celu zachęcenie użytkowników do odpowiedzialnego wykorzystywania sprzętu fotograficznego.

Ruszył konkurs Discover Europe

Przez cały marzec przyjmowane były zgłoszenia do 10, jubileuszowej edycji DISCOVER EUROPE 2013 - największego ogólnoeuropejskiego konkursu fotograficznego, skierowanego do młodych, kreatywnych i pełnych wyobraźni pasjonatów fotografii. Akademia Nikona znalazła się w zaszczytnym gronie patronów honorowych konkursu.

Przeniesienie praw czy licencja?

Portal Fotoprawo.pl rozpoczyna nowy cykl artykułów związany z typami umów na wykorzystanie zdjęć. Czytelnicy dowiedzą się z nich jak poprawnie czytać dokumenty oraz jakie są konsekwencje niektórych zapisów dla twórców.

Wystawa fotografii lotniczej „Odloty hesji 2”

Wystawa fotografii lotniczej „Odloty hesji 2" to wspaniale podana, iście „odlotowa" reprezentacja zdjęć lotniczych Sławka „hesji" Krajniewskiego. Zdjęcia prezentowane na wystawie powstały w bazach Polskich Sił Powietrznych oraz na pokazach lotniczych w Europie i w USA w latach 2010 - 2012. Mecenat nad wystawą objął Nikon, a jej Partnerem jest Akademia Nikona.

200 000 fanów Nikon Polska na Facebook’u

W marcu liczba fanów Nikon Polska w serwisie społecznościowym Facebook przekroczyła 200 000 - to kolejny kamień milowy dla marki, która od listopada 2009 r. konsekwentnie buduje społeczność skupioną wokół produktów i usług firmy Nikon Polska.

Czy wiecie, że...

Czy wiecie, że pierwszym wymiennym obiektywem do lustrzanek z możliwością przesuwania osi optycznej był PC-Nikkor 35/3,5? Obiektyw ten - dziś postrzegany jako kamień milowy optyki małoobrazkowej - był protoplastą pokaźnej rodziny obiektywów typu „Shift". W Polsce jest praktycznie nieznany, tym chętniej przedstawiamy go w tym odcinku serii „Czy wiecie, że?".