Nikon Imaging | Polska | Europa

Świat Nikona

Biuletyn Nikon Polska, marzec 2011

TEMAT MIESIĄCA: Nikon rozszerza ofertę Sport Optics

Firma Nikon zaprezentowała nowe urządzenia z serii Sport Optics. Oferta została rozszerzona o dwie lornetki PROSTAFF 7 o parametrach 8x42 i 10x42, adapter do digiscopingu FSB-8 oraz sześć lunet na broń: Monarch L700 2.5-10x40M, Prostaff 4x32, Prostaff 2-7x32, Prostaff 3-9x40 Duplex/BDC, Prostaff 3-9x50 Duplex/BDC, Prostaff 4-12x40 Duplex/BDC.

Wyrazy współczucia

Pragniemy złożyć kondolencje rodzinom i bliskim ofiar trzęsienia ziemi oraz wyrazy współczucia i jedności ze wszystkimi, którzy ucierpieli w wyniku kataklizmu, który nawiedził Japonię, w tym naszym kolegom oraz przyjaciołom w firmie Nikon.

Eye on Sudan przez pryzmat Nikona

Po wielu latach wojen domowych w Sudanie Południowym mieszkańcy tego kraju doczekali się referendum niepodległościowego. Głosowanie za pomocą sprzętu Nikon zarejestrowali przedstawiciele Instytutu Lecha Wałęsy. Tysiące zdjęć, godziny pracy w ekstremalnych, afrykańskich warunkach - prawdziwe wyzwanie dla fotografa i jego sprzętu. Zapraszamy na wywiad z Maciejem Kuziemskim, przedstawicielem Instytutu, który zgodził się opowiedzieć nam o projekcie „Eye on Sudan".

Finał promocji JESTEM I SĄ NA TO DOWODY

Z przyjemnością informujemy, że wyłoniliśmy zwycięzcę promocji „JESTEM I SĄ NA TO DOWODY". Zwycięzcy  konkursu, który w najciekawszy sposób udowodnił istnienie św. Mikołaja serdecznie gratulujemy wygranej Hondy Civic i zapraszamy wszystkich do obejrzenia krótkiej rozmowy o fotografii z naszym laureatem dostępnej na kanale Nikon Polska na portalu YouTube.

Pokaż się w kolorach COOLPIX na Facebooku

Wszystkich, którzy mają dosyć szarej i ponurej zimy zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym „Pokaż się w kolorach COOLPIX" zorganizowanym na portalu Facebook, z okazji nadejścia wiosny. Na autorów najlepszych prac czekają aparaty COOLPIX S3100. Konkurs trwa do 17 kwietnia br.

Konkurs Nikona i magazynu JOY

Wszystkich miłośników fotografii oraz mody zapraszamy również do udziału w konkursie Nikona i redakcji magazynu JOY. Aby wygrać jeden z pięciu aparatów COOLPIX S3100 wystarczy wysłać zdjęcia przedstawiające dzień z życia w najmodniejszych w tym sezonie kolorach aparatów COOLPIX - niebieskim, fioletowym, żółtozielonym, czerwonym lub różowym. Dodatkowo, zwycięskie zdjęcie zostanie opublikowane w czerwcowym wydaniu magazynu JOY.

Wiosną Akademia Nikona budzi się do życia

Akademia Nikona działa przez cały rok, ale kwiecień i maj to wyjątkowy czas, gdy w ofercie rozkwitają warsztaty. Już na początku miesiąca (5-6.04) miłośnicy fotografii lotniczej będą mieli okazję uwiecznić na zdjęciach bojowy lot samolotu myśliwskiego MIG-29. Kilka dni później (9-10.04) Tomasz Tomaszewski wprowadzi fotoreporterów w świat fotograficznych opowieści podczas warsztatów z „Eseju fotograficznego i cyfrowej ciemni", a Piotr Chara podpowie jak uchwycić w obiektywie piękno budzącej się do życia przyrody (15-17.04). W maju z kolei na uczestników czekają zajęcia z Leszkiem Szurkowskim z makrofotografii (14-15.05) oraz Krystianem Bielatowiczem z zakresu filmowania lustrzanką (26-29.05).

Szeroki Kadr - jeszcze więcej inspiracji!

W marcu br. Szeroki Kadr zaprasza na inspirujący wywiad z Łukaszem Nazdraczewem - fotografem sportów ekstremalnych oraz do lektury tekstu „Pastisz, czyli żarty w fotografii".

Konkurs zdjęcia na „najwyższym biegu”

Wszystkim miłośnikom fotografii oraz pięknych samochodów przypominamy o trwającym konkursie zorganizowanym z okazji urodzin kultowego magazynu motoryzacyjnego TopGear. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody, m.in. lustrzanka Nikon D3100 oraz aparaty COOLPIX P100 i COOLPIX S5100. Zapraszamy do głosowania na wybrane przez jury zdjęcie na stronie TopGear na portalu Facebook.

„Digiscoping, czyli o fotografowaniu przez lunetę” - część 4

Wszystkim miłośnikom fotografowania przez lunetę polecamy czwartą część cyklu o digiscopingu, przygotowaną przez Nikona oraz redakcję portalu fotopolis.pl. To już ostatnia część poradnika. Marcin Górko, ekspert Nikona tym razem omawia zastosowanie tej rzadkiej sztuki w fotografii odległych krajobrazów oraz fotografii dokumentacyjnej.

Nikon partnerem projektu „Blondynka jedzie do Kenii”

Wszystkich miłośników biegania i fotografii zapraszamy na relację ze wspieranej przez Nikona wyprawy do Kenii na portalu bieganie.pl. Kenia to prawdziwy raj dla długodystansowców. Bezkresne przestrzenie, czyste górskie powietrze. Tutaj każdy może zostać mistrzem. Obszerny reportaż ukazuje jak wyglądają treningi kenijskich zawodników oraz ich codzienne życie. Zapraszamy do lektury i oglądania zdjęć!

Trzecie urodziny NPS w Polsce

Miło nam poinformować, że program NPS (Nikon Professional Services) jest obecny w Polsce już od 3 lat. Działalność rozpoczął 26 marca 2008 r. Przez ten czas do NPS przystąpiło ponad 350 zawodowych fotografów, używających profesjonalnych aparatów Nikon i obiektywów Nikkor, którzy ponad 1000 raz korzystali z napraw NPS oraz przeprowadzili ponad 1000 indywidualnych testów sprzętowych.

Serwis Nikon Polska

Serwis techniczny Nikon Polska stale dba o podnoszenie jakości usług i dostosowywanie ich poziomu do oczekiwań naszych klientów. Aby usprawnić procedurę obsługi serwisowej, przedstawiamy kilka praktycznych wskazówek, na co warto zwrócić uwagę przygotowując się do zgłoszenia usterki.

Czy wiecie, że...

Autor: Marcin Górko

Czy wiecie, że w latach 80-tych Nikon rozważał stworzenie serii obiektywów manualnych o rozszerzonej współpracy z korpusami AF? W 1988 r., mniej więcej równocześnie z debiutem Nikona F4 i Nikon F-801, w ofercie pojawiły się dwa obiektywy serii „P" - od „programmed". Były to bardzo popularny Nikkor 500 mm f/4P IF-ED oraz enigmatyczny i zupełnie nieznany Zoom-Nikkor 1200-1700 mm f/5.6-8P IF-ED. Koncepcję serii „P" oraz pierwszy ze wspomnianych obiektywów przedstawimy w tym odcinku.