Nikon Imaging | Polska | Europa

Świat Nikona

Biuletyn Nikon Polska, maj 2011

Nikon dba o prawa fotografów

„Twoje zdjęcie. Twoje prawo." - pod tym hasłem Nikon Polska rozpoczął kampanię edukacyjną dotyczącą ochrony praw autorskich oraz prawa do wizerunku w kontekście fotografii. Projekt skierowany jest do wszystkich, którzy w swojej pracy wykorzystują zdjęcia. Głównym jego elementem jest strona internetowa www.fotoprawo.pl.

Nikon COOLPIX S9100 w rzeczywistości rozszerzonej

Dla wszystkich fanów nowinek technologicznych mamy miłą niespodziankę. Nikon uruchomił symulator rozszerzonej rzeczywistości prezentujący możliwości aparatu COOLPIX S9100. Aplikacja dostępna na www.nikon.pl pozwala doświadczyć, jakie możliwości oferuje zaawansowany układ optyczny tego - wyposażonego w 18-krotny zoom - aparatu.

Siódma Edycja Konkursu Grand Press Photo rozstrzygnięta

Znamy już wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Prasowej - Grand Press Photo 2011, którego mecenasem była firma Nikon Polska. Główna nagroda za Zdjęcie Roku trafiła do rąk Jacka Waszkiewicza, a Nagrodę Mecenasa Konkursu otrzymał Piotr Król. Do tegorocznej edycji zgłoszono 4,6 tys. zdjęć, z których w finale rywalizowało 50 pojedynczych prac i 16 fotoreportaży. Po raz pierwszy w konkursie oceniane były także fotokasty.

Piotr Król - rozmowa z podwójnym laureatem konkursu Grand Press Photo 2011

W tym roku po raz pierwszy w ramach konkursu Grand Press Photo przyznano Nagrodę Mecenasa - firmy Nikon. Wyróżnione nią zostało zdjęcie Piotra Króla wykonane w Brzegu na Opolszczyźnie podczas powodzi, która nawiedziła Polskę w 2010 r. Fotografia ta otrzymała także III nagrodę w kategorii „Wydarzenia" - zdjęcia pojedyncze. Zapraszamy na wywiad z fotografem!

Zdjęcia Nikona w wirtualnych zbiorach Cyfrowego Muzeum Narodowego

Ponad 4 tys. zdjęć eksponatów muzealnych, wykonanych profesjonalnym sprzętem fotograficznym marki Nikon, wzbogaci zbiory Cyfrowego Muzeum Narodowego, które oficjalnie rozpoczęło działalność 12 maja br. Umożliwi ono osobom z całego świata wirtualny dostęp do obiektów znajdujących się w kolekcji Muzeum Narodowego w Warszawie.

Nagrody dla sprzętu Nikon

Miło nam poinformować, że najnowsza lustrzanka Nikon D5100 szybko zdobyła uznanie mediów. Aparat miał premierę w kwietniu br. a już został nagrodzony przez redakcję fotopolis.pl oraz Digital Foto Video. Wysokie oceny zdobył również obiektywy: AF-S Nikkor 50 mm f/1,4G, który otrzymał najwyższe laury w teście redakcji magazynu Digital Camera Polska oraz modele AF-S Nikkor 35 mm f/1,4G , AF-S Nikkor 85 mm f/1,4G , AF-S Nikkor 200mm f/2,0 G ED VR II wyróżnione przez magazyn Foto-Kurier.

Nikon Sport Optics wczoraj i dziś – część 7

Aparatów i obiektywów Nikona bliżej przedstawiać nie trzeba. Niewiele osób jednak wie, że firma zaczynała od produkcji sprzętu obserwacyjnego, m.in. lornetek, lunet oraz dalmierzy, które nadal dostępne są w ofercie. Aby lepiej poznać historię marki oraz sprzętu obserwacyjnego z logo Nikon zapraszamy na cykl artykułów „Nikon Sport Optics wczoraj i dziś na portalu Optyczne.pl.

Nikon Polska mecenasem wystaw fotograficznych

Miło nam poinformować, że „Estetyka destrukcji", projekt Pawła Młodkowskiego, fotografa od lat współpracującego z firmą Nikon Polska, otrzymał nagrodę designerów National Geographic przyznawaną w Waszyngtonie w comiesięcznym konkursie wszystkich, światowych edycji magazynu.

Akademia Nikona przygotowuje do wakacji

Wakacje to wymarzony czas na zdjęcia: długie dni, wspaniałe wschody i zachody słońca, tętniąca życiem przyroda, więcej wolnych chwil, które można poświęcić swojej pasji. Dla wszystkich miłośników fotografii Akademia Nikona przygotowała wiele ciekawych propozycji na letnie weekendy.

Szeroki Kadr inspiruje

W maju br. Marek Dziedzic - fotograf miesiąca, specjalizujący się w fotografii krajobrazowej - podpowiada na Szerokim Kadrze jak z ładnego widoku stworzyć niebanalny pejzaż. Leszek Szurkowski z kolei odsłania tajniki fotografii nocnej.

Nowa galeria NPS

Zapraszamy do odwiedzenia najnowszej galerii NPS autorstwa Pawła Zielińskiego - fotografa i podróżnika, który na swoich pracach stara się pokazać człowieka w jego naturalnym środowisku, aby inni mogli zobaczyć ten sam fragment życia jego oczyma.

Serwis Nikon Polska

Serwis techniczny Nikon Polska stale dba o podnoszenie jakości usług i dostosowywanie ich poziomu do oczekiwań klientów. Aby usprawnić procedurę obsługi serwisowej, wprowadzone zostały kolejne rozwiązania, których funkcje prezentujemy w bieżącym numerze biuletynu.

Czy wiecie, że?

Czy wiecie, że najdziwniejszym i jednocześnie jednym z najmniej popularnych telekonwerterów firmy Nikon był model TC-16? Został on zaprezentowany w 1983 r. i przeznaczony był do współpracy z jednym tylko korpusem - równie egzotycznym i mało rozpowszechnionym Nikonem F3AF. Dziś przyjrzymy się nieco bliżej temu akcesorium.