Nikon Imaging | Polska | Europa

Świat Nikona

Biuletyn Nikon Polska, luty 2013

NIKON D7100 - UWOLNIJ EMOCJE!

W lutym br. firma Nikon ogłosiła wprowadzenie na rynek nowej lustrzanki formatu DX - modelu Nikon D7100. Lekki i wytrzymały korpus wyposażony został w matrycę CMOS o rozdzielczości 24,1 mln pikseli, pozbawioną optycznego filtra dolnoprzepustowego, procesor EXPEED 3 oraz 51-punktowy system autofokusa, pozwalające rejestrować ostre i wyraziste zdjęcia oraz filmy Full HD.

Nikon COOLPIX S3500 – kolorowy towarzysz

Wśród lutowych nowości znalazł się również stylowy kompakt - COOLPIX S3500, oferowany w ośmiu modnych wariantach kolorystycznych. Aparat wyposażony został w matrycę CCD o rozdzielczości 20 megapikseli, szerokokątny obiektyw NIKKOR z 7-krotnym zoomem optycznym, ekran LCD o przekątnej 2,7 cala oraz bogatą gamę efektów filtrów umożliwiających kreatywną edycję zdjęć.

Nagrody dla sprzętu

Miło nam poinformować, że obiektywy AF-S Nikkor 70-200 mm f/2,8G ED VR II oraz AF-S Nikkor 70-200 mm f/4G ED VR uzyskały ocenę 6/6 oraz tytuły „Wzorcowy" w testach portalu fotopolis.pl.

80-te urodziny obiektywów NIKKOR

Firma Nikon obchodzi 80-te urodziny obiektywów NIKKOR. Dzięki bogatej historii oraz przełomowym rozwiązaniom wprowadzonym na rynek fotograficzny, marka NIKKOR stała się synonimem wszechstronnych obiektywów wysokiej jakości, przeznaczonych do lustrzanek jednoobiektywowych.

Zwrot pieniędzy – Get money back!

Przypominamy o trwającej promocji „Zwrot pieniędzy. Get money back!" dotyczącej produktów z serii Nikon Sport Optics. Klienci, którzy do 31 marca br. zdecydują się na zakup jednego z modeli lornetek Monarch, w ramach akcji otrzymają zwrot części ceny zakupu w wysokości 285 zł brutto.

JESTEM aparatem społecznościowym

Nikon COOLPIX S800c to pierwszy aparat wyposażony w system operacyjny Android. Dzięki temu z powodzeniem może pełnić funkcję multimedialnego centrum rozrywki i cyfrowego okna na świat. Aparat umożliwia m.in. pobieranie aplikacji z Google Play, śledzenie najnowszych wpisów przyjaciół na portalach społecznościowych oraz surfowanie po sieci. Ale czy można z niego dzwonić?

Wystawy Grand Press Photo 2012 w Płocku oraz Wałbrzychu

Wystawa konkursu Grand Press Photo 2012, którego mecenasem jest Nikon Polska, zagościła w dwóch kolejnych miastach. Do 14 lutego 2013 r. 147 najlepszych zdjęć prasowych ubiegłego roku można było oglądać w płockiej Galerii Handlowej Mazovia, zaś od 16 lutego 2013 r. do 3 marca 2013 r. ekspozycja jest dostępna w Galerii Victoria w Wałbrzychu.

„Akcja (foto)edukacja” – czwarta lekcja już dostępna!

W ramach programu „Akcja (foto)edukacja", na portalu www.szerokikadr.pl, udostępniona została kolejna lekcja. Tym razem młodzież ma szansę poszerzyć swoją wiedzę na temat sztuki tworzenia portretów, w tym tajników dobrego oświetlenia oraz kompozycji fotografii rodzinnej.

Ekologiczne fotografowanie

Czy robiąc zdjęcia można być eko? Jak korzystać ze sprzętu fotograficznego, aby chronić przyrodę? Takie pytania zostały postawione w konkursie „Eko-zasady", organizowanym przez Nikon Polska na portalu ekofocus.pl. Z najlepszych odpowiedzi stworzona zostanie lista zasad odpowiedzialnego fotografowania.

Zdjęcie w sieci

Wielu fotografów długo broniło się przed publikowaniem swoich prac w Internecie, jednak wraz z rozwojem tego medium staje się to nieuniknione. Strony fotografów, banki zdjęć, agencje fotograficzne - tam wydawcy, zleceniodawcy oraz kontrahenci szukają interesujących ich ilustracji. Jak więc sprzedać zdjęcie w sieci i nie narazić się na jego kradzież?

Fotografowanie pejzażu zimowego

Przyroda zimą, choć uśpiona, bywa zaskakująca w swej urodzie, chwilami wręcz abstrakcyjnie piękna. Jednak, by ta przygoda była w pełni przyjemną, należy się doń odpowiednio przygotować. W świat zimowej fotografii wprowadza Piotr Chara, fotograf, przyrodnik i regionalista współpracujący z Akademią Nikona oraz Szerokim Kadrem.

Fotoekspedycja do Bhutanu z Akademią Nikona

Skryty w cieniu Himalajów Bhutan kusi bogactwem, do którego dostęp mają tylko nieliczni podróżnicy. Już we wrześniu 2013 r. ten niesamowity i tajemniczy kraj, w którym zamiast PKB oblicza się szczęście narodowe brutto, będą mogli odkryć uczestnicy kolejnej fotoekspedycji Akademii Nikona.

Szeroki Kadr inspiruje

W lutym br. na portalu Szeroki Kadr można było zobaczyć wywiad z fotografem miesiąca Marcinem Pflanzem, a w dwunastym odcinku „Jak zrobiłem to zdjęcie" przeczytać wywiad z Leszkiem Szurkowskim, w którym opowiedział o kulisach powstania przełomowych dla jego kariery zdjęć dwóch widelców.

Projekt Przetwórnia

Do 25 lutego br. można było przesyłać zgłoszenia do projektu „Przetwórnia" - nowej inicjatywy grupy FotoBzik. Gościem pierwszej edycji jest Tomasz Gudzowaty, który wybierze 3 fotografów, stając się opiekunem ich wystaw fotograficznych. Mecenasami projektu są Akademia Nikona oraz portal Szeroki Kadr.

Czy wiecie, że…

Czy wiecie, że pierwszym amatorskim zoomem Nikona był produkowany przez bardzo długi czas Zoom-Nikkor 43-86/3,5. Obiektyw ten - w odróżnieniu od wielu późniejszych konstrukcji - nigdy nie zdobył szczególnej sławy, a mimo to w pewnym sensie jest kamieniem milowym optyki Nikona. W bieżącym odcinku cyklu „Czy wiecie, że?" przedstawimy go bliżej.