Nikon Imaging | Polska | Europa

Świat Nikona

Biuletyn Nikon Polska, luty 2012

Nikon D800 – uwiecznij pełen obraz

Na początku lutego odbyła się długo oczekiwana premiera. Firma Nikon ogłosiła wprowadzenie na rynek nowych, profesjonalnych lustrzanek cyfrowych formatu FX dla zawodowych fotografów i filmowców - Nikon D800 i Nikon D800E. Aparaty oferują innowacyjne rozwiązania zapewniające niespotykaną dotąd głębię i bogactwo szczegółów obrazu.

Wiosenna linia aparatów Nikon COOLPIX

Nikon zaprezentował wiosenną linię aparatów kompaktowych. Oferta została rozszerzona o modele: COOLPIX S9300, COOLPIX S6300, COOLPIX S4300 i COOLPIX S3300, COOLPIX P310, COOOLPIX P510 i COOLPIX L180, COOLPIX S2600, COOLPIX L26, COOLPIX L25 i COOLPIX S30.

JESTEM NA STOKU – zimowa akcja Nikona zakończona

Zakończyło się zimowe tournee Nikon Polska prowadzone pod hasłem „JESTEM NA STOKU". Fotograficzne strefy Nikona pojawiły się w 8 najważniejszych zimowych kurortach. Akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem.

Nagrody dla sprzętu

Z przyjemnością informujemy, że lustrzanka Nikon D4 zdobyła uznanie mediów branżowych zanim jeszcze trafiła na rynek. Wysokie noty otrzymał również: obiektyw AF-S DX Nikkor 17-55mm f/2.8G ED IF oraz lampy błyskowe Nikon SB-910 i SB-700.

Trwa cykl wystaw Wildlife Photographer of the Year 2011

Wszystkim miłośnikom dzikiej przyrody oraz pięknych zdjęć przypominamy, że trwa cykl wystaw prezentujących prace nagrodzone w renomowanym konkursie Wildlife Photographer of the Year 2011. W najbliższym czasie ekspozycję będzie można oglądać od 2 do 28 marca br. w Muzeum Narodowym w Szczecinie przy ul. Wały Chrobrego 3.

Szeroki Kadr edukuje i inspiruje

Wszystkim, którzy w zimowe dni szukają fotograficznych inspiracji polecamy portal Szeroki Kadr. W tym miesiącu zapraszamy na drugą część poradnika poświęconego street photo - dowiemy się z niego, jaki aparat najlepiej nada się do utrwalenia emocji i zdarzeń na ulicach miast. Polecamy również wywiad z fotografem miesiąca - Maciejem Koniuszym.

Fotoekspedycja do Nowego Jorku z Akademią Nikona

„Śniadanie u Tiffany'ego", „Wall Street", „Seks w Wielkim Mieście" - Nowy Jork inspiruje twórców i staje się barwnym tłem wydarzeń pop-kultury od lat. To tu nakręcono ponad 1000 kultowych filmów i ponad 100 najbardziej znanych seriali. Teraz to wyjątkowe miasto stanie się bohaterem zdjęć uczestników najnowszej fotoekspedycji Akademii Nikona.

Co ACTA oznacza dla fotografów?

ACTA zaktywizowało opinię publiczną na całym świecie. Co rzeczywiście oznacza dla twórców i osób zajmujących się obrotem dzieł? Jak wiele zmieniają zapisy tej umowy względem już obowiązujących przepisów polskiego prawa? W ramach projektu „Twoje zdjęcie. Twoje prawo" powstała obszerna analiza ACTA, która rozprawia się z mitami, jakie narosły wokół traktatu.

Odkryj sekrety Nikona D4 i D800

Początek roku przyniósł długo oczekiwane premiery lustrzanek Nikona. Firma zaprezentowała aż trzy nowe, profesjonalne modele wyposażone w pełnoklatkowe matryce FX - Nikon D4, D800 i D800E. Jeżeli chcecie odkryć ich sekrety, zapraszamy do odwiedzenia serwisu specjalnego przygotowanego we współpracy z portalem fotopolis.pl.

Nikon D4 w rękach zawodowców

Profesjonalna lustrzanka Nikon D4 została zaprezentowana na początku stycznia br. Aby przybliżyć zawodowcom przełomowe rozwiązania oferowane przez model D4, jeszcze przed wejściem aparatu do sprzedaży, NPS Nikon Polska zorganizował cykl ekskluzywnych spotkań dla przedstawicieli branży fotograficznej oraz filmowej.

Serwis Nikon Polska

Od stycznia br. Nikon Polska ma nowe biuro przy ul. Łopuszańskiej 38B w Warszawie. Wraz ze zmianą siedziby zmienił się również adres Serwisu Technicznego. Prosimy o tym pamiętać, wysyłając sprzęt na przegląd lub do naprawy.

Wystartował blog Nikon Polska

Miło nam poinformować, że Nikon Polska uruchomił blog blogjestemnikon.pl jako kolejną - obok Facebooka, Twittera i Youtube - platformę komunikacji społecznościowej. Polski blog jest częścią ogólnoeuropejskiego projektu I AM NIKON BLOG i jednocześnie trzecią wersją językową - po angielskiej i niemieckiej.

Czy wiecie, że…

Najmniejszym, kiedykolwiek oferowanym przez firmę Nikon obiektywem lustrzanym był Reflex-Nikkor 500 mm f/8 (N). Był on w linii prostej następcą omówionego przed miesiącem innego Nikkora lustrzanego, o tej samej ogniskowej i otworze względnym.