Nikon Imaging | Polska | Europa

Świat Nikona

Biuletyn Nikon Polska, luty 2011

TEMAT MIESIĄCA: Premiery aparatów Nikon COOLPIX

Nikon zaprezentował 9 nowych aparatów kompaktowych COOLPIX. Wśród nowości znalazły się modele ze stylowej serii "S" - COOLPIX S9100, COOLPIX S6100, COOLPIX S4100, COOLPIX S3100, COOLPIX S2500; zaawansowanych aparatów COOLPIX z serii "P" - COOLPIX P500, COOLPIX P300 oraz popularnych "L" - COOLPIX L23, COOLPIX L120.

Nikon Polska mecenasem Grand Press Photo

Nikon Polska został mecenasem siódmej edycji ogólnopolskiego konkursu fotografii prasowej Grand Press Photo 2011. Organizowany przez miesięcznik „Press" konkurs, skierowany do zawodowych fotografów i freelancerów, rozpoczął się 1 lutego br. W tegorocznej edycji Grand Press Photo oceniane będą fotografie wykonane między 1 kwietnia 2010 r. a 31 marca 2011 r.

Nagrody dla sprzętu

Miło nam poinformować, że aparaty fotograficzne marki Nikon nadal cieszą się dużym uznaniem wśród przedstawicieli mediów. Kolejne wyróżnienia w testach redakcyjnych otrzymała najnowsza lustrzanka D7000 oraz zaawansowany kompakt COOLPIX P7000.

Zdjęcia na „najwyższym biegu” z Nikonem

Wszystkich miłośników fotografii oraz pięknych samochodów zapraszamy do udziału w konkursie zorganizowanym z okazji urodzin kultowego magazynu motoryzacyjnego TopGear. Prace można zgłaszać w dwóch kategoriach: „Ogólna kompozycja" oraz „Detal auta". Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody, m.in. lustrzanka Nikon D3100 oraz aparaty COOLPIX P100 i COOLPIX S5100. Zdjęcia można nadsyłać do 31 marca br.

Akademia Nikona już w 17 miejscach w Polsce

Kursy i warsztaty Akademii Nikona odbywają się już w 17 lokalizacjach na terenie całej Polski! Bogata oferta kursów czeka na mieszkańców nie tylko Krakowa, Łodzi czy Warszawy, ale także Białegostoku, Gdyni, Katowic, Lublina, Poznania, Rzeszowa, Szczecina i Wrocławia. Ponadto ciekawe kursy plenerowe odbędą się w Białowieży, Górzycy, w Pieninach oraz w Mińsku Mazowieckim.

Nikon Sport Optics wczoraj i dziś

Aparatów i obiektywów Nikona bliżej przedstawiać nie trzeba. Niewiele osób jednak wie, że firma zaczynała od produkcji sprzętu obserwacyjnego, m.in. lornetek, lunet oraz dalmierzy, które nadal dostępne są w jej ofercie. Aby lepiej poznać historię marki oraz sprzętu obserwacyjnego z logo Nikona zapraszamy na cykl artykułów „Nikon Sport Optics wczoraj i dziś" na portalu Optyczne.pl.

Nowe warsztaty z fotografii beauty oraz portretu charakterystycznego w Akademii Nikona

Można zrobić komuś zdjęcie, a można także tę osobę sportretować - podczas nowych warsztatów Akademii Nikona z fotografii beauty oraz portretu charakterystycznego uczestnicy dowiedzą się, w czym tkwi różnica. Pod okiem Michała Korty poznają w teorii i w praktyce techniki wykorzystywane w profesjonalnej fotografii portretowej.

Szeroki Kadr - jeszcze więcej inspiracji!

W lutym br. Szeroki Kadr zaprasza nie tylko na inspirujący wywiad z Jackiem Porembą - słynnym portrecistą, znanym również z bardzo charakterystycznych zdjęć modowych i reklamowych, ale także do lektury tekstu poradnikowego w nowej formule.

Wywiad Nikona: uwiecznić historię

Digitalizacja zbiorów muzealnych to duże wyzwanie zarówno dla fotografa jak i jego sprzętu. Tysiące zdjęć, setki godzin pracy, konieczność zadbania o najdrobniejsze szczegóły obrazu... Pan Zbigniew Doliński, fotograf przygotowujący bazę zdjęć obiektów znajdujących się w zbiorach Muzeum Narodowego, zgodził się uchylić rąbka tajemnicy i opowiedzieć nam o swojej pracy. Zapraszamy do lektury wywiadu.

NPS Zimowy Zlot Lotniczy SPFL Air-Action

W dniach 20-24 stycznia 2011 r. członkowie Stowarzyszenia Polskich Fotografów Lotniczych Air-Action oraz zaproszeni goście wzięli udział w Zimowym Zlocie Lotniczym SPFL w Kościelisku. Mimo iż w tym terminie nie odbywał się tam żaden Air Show, zlot miał również lotniczy charakter. W pobliskim Zakopanem „latał" Adam Małysz, a konkursy Pucharu Świata na Wielkiej Krokwi odbyły się aż trzykrotnie.

Z Nikonem na Twitter.com

Twitter (z ang. ćwierkać) to mikroblog i jeden z najpopularniejszych serwisów społecznościowych na świecie. Służy on do wysyłania krótkich wiadomości tekstowych, których długość nie może przekroczyć 140 znaków. Platforma dynamicznie rozwija się także w Polsce, a wraz z nią profil Nikon Polska. Wszystkich fanów fotografii zapraszamy do śledzenia najświeższych doniesień ze świata Nikona.

Nowe funkcjonalności internetowego wsparcia technicznego Nikona

Miło nam poinformować, że w zakładce „Wsparcie techniczne" na stronie internetowej nikon.pl zostały wprowadzone zmiany, zwiększające wygodę korzystania z serwisu. Wśród nowych rozwiązań znalazły się m.in. udoskonalony system wyszukiwania informacji czy też nowa funkcjonalność zarządzania kontem użytkownika. Zmianom uległ także interfejs użytkownika, który w nowej wersji jest bardziej przyjazny i intuicyjny.

Czy wiecie, że...

Czy wiecie, że Nikon był pierwszym producentem optyki fotograficznej, który opracował układy optyczne typu „floating lens elements"? Rozwiązanie to, nazwane przez firmę Close Range Correction, pozwoliło na skonstruowanie całej serii wysokiej jakości obiektywów szerokokątnych o dużym otworze względnym. Pierwszym obiektywem z CRC był Nikkor-N 24 mm f/2,8, którego przedstawimy tu bliżej.