Nikon Imaging | Polska | Europa

Świat Nikona

Biuletyn Nikon Polska, lipiec 2012

Nowy superteleobiektyw z bagnetem F o ogniskowej 800 mm

W lipcu br. firma Nikon ogłosiła opracowanie przełomowego superteleobiektywu stałoogniskowego, który dołączył do oferty obiektywów pełnoklatkowych (FX) NIKKOR. Obiektyw AF-S o ogniskowej 800 mm, z dużym otworem przysłony f/5,6 oraz systemem redukcji drgań (VR), będzie zgodny z systemem autofokus stosowanym we wszystkich aparatach Nikon formatu FX.

JESTEM SOBĄ – wakacyjna promocja Nikon 1 J1

Firma Nikon rozpoczęła promocję konsumencką pt. „JESTEM SOBĄ". Klienci, którzy zdecydują się na zakup aparatów Nikon 1 J1 z obiektywem 1 NIKKOR VR 10-30 mm f/3,5-5,6 w specjalnym opakowaniu, otrzymają dodatkowo stylowy, ochronny futerał. Promocja trwa od 1 lipca br. do wyczerpania zapasów.

Nikon z akcją promocyjną nad polskim morzem

Trwa wakacyjna akcja promocyjna Nikona pt. „JESTEM NA WAKACJACH". Fotograficzne miasteczko, w którym można m.in. testować sprzęt fotograficzny, będzie gościć na bałtyckich plażach do 12 sierpnia br. Działaniom promocyjnym towarzyszy akcja skierowana do najmłodszych plażowiczów pod hasłem „JESTEM BEZPIECZNY".

Jaki aparat zabrać na wakacje?

Bez względu na to, gdzie spędzacie wakacje na pewno będziecie fotografować. Część z Was wybierze się w podróż ze swoim wysłużonym aparatem, a inni będą chcieli kupić coś nowego, wyposażonego w ciekawe funkcje i w rozsądnej cenie. Dobry aparat kompaktowy to obowiązkowe wyposażenie na wakacje. Firma Nikon proponuje dwa modele: COOLPIX AW100 i COOLPIX S30.

Nagrody dla sprzętu

Miło nam poinformować, że w mijającym miesiącu kolejne nagrody w testach prowadzonych przez media branżowe otrzymały dwie najnowsze lustrzanki firmy Nikon: model D800 z linii lustrzanek profesjonalnych i D3200 przeznaczony dla początkujących fotografów.

Test lornetki EDG 8x42 na portalu optyczne.pl

Wszystkim miłośnikom sprzętu obserwacyjnego gorąco polecamy test lornetki Nikon EDG 8x42 przeprowadzony przez portal Optyczne.pl. Aktualnie w ofercie Nikon Sport Optics znajduje się pięć modeli lornetek EDG o parametrach: 8x32, 10x32, 7x42, 8x42 i 10x42, warto więc przekonać się czym testowany model wyróżnia się na tle „rodziny" Nikona oraz konkurencji.

Portrety „Niezwyczajnych Marokańczyków”

„Niezwyczajni Marokańczycy" to nowy projekt polskich fotografów i podróżników - Edyty i Łukasza Parzuchowskich, nad którym mecenat objął Nikon Polska. Zdjęcia wykonane aparatem Nikon D7000 będzie można zobaczyć na wystawach w całej Polsce.

Wywiad z Tomaszem Jodłowskim

W tym miesiącu zapraszamy na wywiad z Tomaszem Jodłowskim, freelancerem i fotoreporterem dziennika „Rzeczpospolita", który został wyróżniony Nagrodą Nikona - Mecenasa Konkursu Grand Press Photo 2012 - za zdjęcie Premiera podczas wizyty w Katowicach.

JESTEM EMOCJĄ

Uczucia i emocje to bardzo wdzięczny i zarazem bardzo trudny temat zdjęć. Fotograf, który chce umiejętnie je pokazać nie ma łatwego zadania. Dla wszystkich początkujących i tych bardziej doświadczonych fotografów, którzy chcieliby zmierzyć się z tym wyzwaniem Nikon wraz z portalem SwiatObrazu.pl przygotował cykl artykułów poświęconych fotografowaniu uczuć - JESTEM EMOCJĄ.

Raj dla wybranych – Mozambik

Akademia Nikona zaprasza wszystkich pasjonatów fotografii i egzotycznych wypraw w daleką podróż do Mozambiku. W towarzystwie uznanego fotografa - Marcina Kydryńskiego - uczestnicy fotoekspedycji odkryją kultury plemienne, świat dzikich zwierząt oraz spełnią podróżnicze marzenia o Afryce.

Szeroki Kadr

W tym miesiącu na Szerokim Kadrze same osobistości! Zapraszamy na spotkanie z Karolem Grygorukiem - fotografem miesiąca oraz Rafałem Milachem i Anitą Andrzejewską.

Tu i teraz, czyli fotografia reporterska na fotoprawo.pl

Fotografia powstała po to, aby dokumentować rzeczywistość. Kiedy jednak zbiór fotografii z danego miejsca staje się fotoreportażem? Co oznacza kryterium aktualności i co w sytuacji, gdy dany temat trafia do internetowego archiwum? Jakie są prawa oraz obowiązki fotoreporterów?

Projekt „Twoje zdjęcie. Twoje prawo.” w Platinum PR Awards

Kampania społecznej odpowiedzialności biznesu „Twoje zdjęcie. Twoje prawo." realizowana przez Nikon Polska została zakwalifikowana do tegorocznej edycji konkursu Platinum PR Awards. Projekt walczy o zwycięstwo w kategorii Influencer Communications, w której jury docenia sukces, jeśli chodzi o identyfikację projektu wśród liderów opinii i kluczowych instytucji oraz ich zaangażowanie w dany projekt.

JESTEM NA WAKACJACH, Jestem na Facebooku!

Ruszyła już nadmorska akcja eventowa Nikona JESTEM NA WAKACJACH, a wraz z nią specjalnie przygotowana z tej okazji aplikacja. Dzięki dedykowanej zakładce na Facebooku można nie tylko śledzić położenie fotograficznego miasteczka Nikona, ale także odnaleźć się na pamiątkowym zdjęciu czy zobaczyć jakie atrakcje Nikon serwuje odwiedzającym.

Serwis

Sezon wakacyjny trwa. Podczas letnich podróży sprzęt fotograficzny narażony jest na szereg niebezpieczeństw, na przykład zalanie wodą czy zapiaszczenie. Zapraszamy do lektury krótkiego poradnika, w którym podpowiemy jak prawidłowo użytkować sprzęt w trudnych warunkach, aby zminimalizować ryzyko, a co za tym idzie ustrzec się przed skutkami takich sytuacji.

Czy wiecie, że...

Czy wiecie, że w roku 1969 Nikon wprowadził do oferty całą serię nowoczesnych lornetek porropryzmatycznych, oznaczonych jako „Seria A"? Lornetki te uważać można za protoplastę oferowanych obecnie serii E II i SE. W tym odcinku cyklu „Czy wiecie, że?" przedstawimy bliżej bardzo wczesny egzemplarz lornetki Nikon 7x35A.