Nikon Imaging | Polska | Europa

Świat Nikona

Biuletyn Nikon Polska, lipiec 2011

Spójrz na świat naprawdę z bliska - AF-S DX Micro NIKKOR 40 mm f/2,8G

Nikon wprowadza do oferty nowy obiektyw formatu DX, AF-S DX Micro NIKKOR 40 mm f/2,8G. Dzięki współczynnikowi odwzorowania 1:1 obiektyw umożliwia uzyskiwanie wysokiej jakość zdjęć, wiernie oddających nawet najdrobniejsze detale fotografowanych obiektów. Nowy model doskonale sprawdza się zarówno w przypadku makrofotografii, jak i fotografii portretowej czy ogólnej.

„JESTEM NA WAKACJACH”

Nikon rozpoczął letnią akcję promocyjną pod hasłem „JESTEM NA WAKACJACH". Fotograficzne miasteczko Nikona, podobnie jak w zeszłym roku, będzie obecne na bałtyckich plażach - w Helu oraz Łebie - od 9 lipca do 7 sierpnia br. Działaniom promocyjnym towarzyszy akcja „JESTEM BEZPIECZNY" skierowana do dzieci i ich opiekunów oraz akcje promocyjne w sklepach.

Czy największe tytuły podpisują autorów zdjęć?

Podpisywanie zdjęć imieniem i nazwiskiem lub pseudonimem ich autorów to nie tylko dobry obyczaj świadczący o poszanowaniu praw autorskich, ale również obowiązek wynikający z ustawy. Jednym z elementów projektu „Twoje zdjęcie. Twoje prawo." jest monitoring rynku prasy ukierunkowany na zbadanie liczby zdjęć „niczyich" w czołowych polskich gazetach.

Nagrody dla sprzętu

Z przyjemnością informujemy, że lustrzanka D3X, wciąż cieszy się uznaniem mediów. W teście przeprowadzonym przez magazyn Foto-Kurier aparat uzyskał wysokie noty oraz tytuł „Bardzo Dobry". Ponadto lustrzanka D3X uzyskała rekomendację redakcji FOTO. Pozytywnie oceniony został również aparat kompaktowy COOLPIX S5100. Według redakcji ZOOM model ten oferuje użytkownikom „Najlepszą Opłacalność".

Akademia Nikona zaprasza do Piemontu

Do oferty Akademii Nikona powracają foto-eno-kulinaria, czyli wyjątkowe warsztaty łączące naukę fotografowania z odkrywaniem świata architektury, wina i smaków włoskiej kuchni. Tym razem uczestnicy odkryją Piemont - region, który słynie na całym świecie z pięknych winnic, w których rodzi się uznane przez koneserów wino Barolo, cudownych krajobrazów, białych trufli i gościnnych mieszkańców.

Amerykańscy fotografowie na Szerokim Kadrze

Wywiad z Edem Kashi, którego David Griffin - redaktor działu ilustracji „The Washington Post" - nazwał jednym z najlepszych artystów fotoreporterów „nowego gatunku", rozpoczyna cykl rozmów Szerokiego Kadru z najlepszymi amerykańskimi fotografami.

Nowa strona nikonsportoptics.pl

Wszystkich miłośników aktywnego wypoczynku oraz użytkowników lornetek zapraszamy na nową stronę internetową sportoptics.pl, na której znajduje się bogata baza wiedzy na temat sprzętu obserwacyjnego marki Nikon oraz zastosowania poszczególnych modeli w różnych dziedzinach sportu i turystyki.

Jestem fotografem mody

„Jestem fotografem mody" - to hasło przewodnie nowego cyklu poradnikowego magazynu fotopolis.pl i firmy Nikon. Cykl przeznaczony jest dla wszystkich, którzy chcą rozwijać się w profesjonalnej fotografii mody, ale skorzystają na nim także wszyscy amatorzy, którzy zaczynają swoją przygodę chociażby z portretami w

Grand Press Photo podróżuje po Polsce

Rozpoczął się cykl lokalnych wystaw 156 najlepszych zdjęć prasowych ubiegłego roku, które trafiły do finału konkursu Grand Press Photo 2011, objętego mecenatem Nikon Polska. Prace 55 fotoreporterów można oglądać obecnie w Gdańsku, ale już wkrótce trafią do Poznania, Krakowa, Częstochowy, Lublina, Katowic, Łodzi i Szczecina.

Nikon w kręgu social media

Jest tylko jeden cel przyświecający relacjom Nikon Polska z fanami marki obecnymi w polskich mediach społecznościowych - bliskość. Niezależnie od kanału - czy to Facebook, Twitter , Flickr czy YouTube, przedstawiciele Nikona zawsze gotowi są podejmować rozmowę z użytkownikami lub po prostu osobami zainteresowanymi fotografią i związanym z nią sprzętem.

Serwis Nikon Polska

Serwis techniczny Nikon Polska stale dba o podnoszenie jakości usług i dostosowywanie ich poziomu do oczekiwań klientów. W bieżącym numerze biuletynu podpowiadamy jak w przypadku awarii sprzętu fotograficznego sprawnie przekazać go do serwisu tak, aby móc szybko cieszyć się pięknymi zdjęciami.

Czy wiecie, że?

Autor: Marcin Górko.

 

Czy wiecie, że pierwsze długoogniskowe obiektywy Nikkor miały budowę modularną? Były to konstrukcje 400/4,5, 600/5,6, 800/8 i 1200/11. Każda z nich składała się z długoogniskowej głowicy obiektywowej zawierającej cały układ optyczny oraz oprawy ogniskującej, wyposażonej dodatkowo w mechanizm przysłon. W tym odcinku przedstawimy najkrótszy z tych obiektywów, wyposażony w nowszą oprawę ogniskującą AU-1.