Nikon Imaging | Polska | Europa

Świat Nikona

Biuletyn Nikon Polska, kwiecień 2012

Nikon D3200 – po prostu, zrób piękne zdjęcie

W kwietniu firma Nikon zaprezentowała nową, łatwą w obsłudze lustrzankę cyfrową Nikon D3200. Aparat wyposażono w matrycę o rozdzielczości 24,2 megapiksela, przetwornik obrazu EXPEED 3, szeroki zakres czułości ISO 100-6400, funkcję filmowania Full HD oraz udoskonalony tryb podręcznika.

JESTEM SZEROKIM SPOJRZENIEM NA ŚWIAT

Firma Nikon zaprezentowała jasny stałoogniskowy obiektyw szerokokątny AF-S NIKKOR 28mm f/1.8G.

Nikon Polska na XV Targach Sprzętu Foto 2012

Za nami XV-te Targi Sprzętu Fotograficznego, Filmowego i Video. Jubileuszowa edycja cieszyła się dużym zainteresowaniem miłośników fotografii.

JESTEM 10x BLIŻEJ - sportowa promocja Nikon Sport Optics

Nikon rozpoczyna wiosenno-letnią akcję promocyjną „JESTEM 10x BLIŻEJ".

Premiery Nikon Sport Optics

Poza premierami sprzętu fotograficznego w kwietniu br. Nikon zaprezentował również nowe urządzenia optyczne z serii Nikon Sport Optics.

Nikon wyróżniony nagrodami TIPA i red dot

Firma Nikon otrzymała trzy nagrody TIPA (Technical Image Press Association) oraz cztery nagrody „red dot award: product design 2012".

Nagrody dla sprzętu

Sprzęt Nikona, poza uznaniem na arenie międzynarodowej, święci sukcesy również w testach oraz konkursach organizowanych przez rodzime redakcje mediów branżowych.

Piotr Trybalski Fotografem Miesiąca na Szerokim Kadrze!

Fotografem miesiąca Szerokiego Kadru został w kwietniu br. Piotr Trybalski - geograf, dziennikarz, fotografik, który opowiada o urokach reporterskiej fotografii podróżniczej.

Promocja Akademii Nikona na lato

Wiosna w pełni, a wraz z nią sezon letnich wypraw z aparatem w ręku. Aby fotograficzne eskapady w ciepłe dni były jeszcze bardziej udane, Akademia Nikona przygotowała dla uczestników wszystkich letnich kursów i warsztatów specjalne prezenty.

23 kwietnia - Dzień Praw Autorskich

Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, który obchodziliśmy 23 kwietnia br., twórcy projektu „Twoje zdjęcie. Twoje prawo." zaprosili do dyskusji nad „Kodeksem Dobrych Praktyk wobec autora zdjęcia". Na chętnych czekał również test z wiedzy z zakresu ochrony praw autorskich i prawa do wizerunku.

Serwis Nikon Polska

Za nami już majówka, a wraz z nią początek letnich wyjazdów i fotograficznych wypraw w plener. Niestety, wiosenna aura często bywa kapryśna i piękną pogodę nieoczekiwanie może przerwać deszcz. Jak więc zabezpieczyć nasz aparat przed zalaniem lub wilgocią?

Nikon Polska liderem w mediach społecznościowych!

Drodzy fani marki Nikon, pragniemy Wam gorąco podziękować! Dzięki Waszemu zaangażowaniu Nikon Polska stał się jednym z największych fanpage'y na polskim Facebooku.

Czy wiecie, że…

Czy wiecie, że pierwszą profesjonalną lampą błyskową wyposażoną w pomiar błysku TTL był model Nikon Speedlight SB-11, przeznaczony do Nikona F3? W chwili swojego debiutu, w roku 1980, była to jedna z najmocniejszych automatycznych lamp błyskowych dostępna na rynku.