Nikon Imaging | Polska | Europa

Świat Nikona

Biuletyn Nikon Polska, kwiecień 2011

Nikon Polska na targach Sprzętu Fotograficznego, Filmowego i Video

XIV Targi Sprzętu Fotograficznego, Filmowego i Video odbyły się na terenie Międzynarodowych Targów Łódzkich w dniach 14-16 kwietnia br. Ideą prezentacji Nikona na targach było przybliżenie uczestnikom zasad funkcjonowania Serwisu Technicznego oraz przedstawienie najnowszych produktów firmy: lustrzanek, m.in. premierowego modelu D5100, obiektywów i aparatów kompaktowych COOLPIX. Konsultacje techniczne i pakiet bezpłatnych usług serwisowych oraz sesje fotograficzne w nowoczesnej scenerii stoiska cieszyły się dużym zainteresowaniem odwiedzających.

Wyzwól swą kreatywność – Nikon D5100 i mikrofon ME-1

Oferta firmy Nikon została rozszerzona o nową lustrzankę cyfrową D5100. Aparat oferuje szeroką gamę zaawansowanych rozwiązań, gwarantujących wyjątkowo wysoką jakość obrazu. Nowy model wyposażono w obrotowy ekran LCD, różne opcje efektów specjalnych oraz możliwość nagrywania filmów w jakości Full HD. Wraz z aparatem do oferty trafił pierwszy mikrofon zewnętrzny Nikona ME-1.

AF-S NIKKOR 50 mm f/1,8G - nowy, lekki, szybki standard

Nikon zaprezentował nowy standardowy obiektyw AF-S NIKKOR 50 mm f/1,8G. Zaawansowany układ optyczny o dużym otworze względnym f/1,8 umożliwia robienie doskonałych zdjęć nawet w warunkach słabego oświetlenia. Nowy obiektyw doskonale sprawdza się zarówno do portretowania sylwetki, jak i w fotografii ogólnej. Dzięki niemu w przystępny sposób można się przekonać, jak wiele znaczy duża jasność obiektywu.

Cztery nagrody Red Dot 2011 dla firmy Nikon

Z przyjemnością informujemy, że Nikon zdobył cztery nagrody w konkursie Red Dot 2011. Lustrzanka cyfrowa Nikon D7000, aparaty kompaktowe COOLPIX P7000 i COOLPIX S1100pj, jak również lornetka EDG 8x42 zostały uhonorowane oznaczeniem „red dot" będącym potwierdzeniem najwyższej jakości wzornictwa.

Nagrody dla sprzętu Nikon

Sezon na nagrody dla sprzętu marki Nikon w pełni. Aparaty i obiektywy Nikona wciąż cieszą się dużym uznaniem wśród ekspertów i przedstawicieli branży fotograficznej. Kolejne wyróżnienia, zarówno na arenie międzynarodowej, jak i krajowej zdobyły: Nikon D7000Nikon D3100COOLPIX P300COOLPIX P7000 oraz obiektyw AF-S Nikkor 200 mm f/2.0 G ED VR II.

60 milionów obiektywów Nikkor

Z satysfakcją informujemy, że Nikon wyprodukował 60-milionowy obiektyw NIKKOR. Jest to wynik ponad 50-letniego zaangażowania firmy Nikon w dostarczanie najlepszych rozwiązań zarówno profesjonalnym fotografom jak i amatorom.

Nikon EDG 10x42 – lornetka doskonała

Miło nam poinformować, że również urządzenia z serii Nikon Sport Optics cieszą się uznaniem ekspertów. W teście portalu Optyczne.pl lornetka Nikon EDG 10x42 otrzymała najwyższą notę i została nagrodzona znaczkiem "wybór redakcji". Redaktorzy docenili m.in. solidną i szczelną konstrukcję korpusu, doskonałe parametry optyczne i wysoką jakość obrazu, równocześnie nie wskazując żadnych wad modelu EDG 10x42.

Akademia Nikona w Krainie Tysiąca Smoków

Majestatyczne szczyty Himalajów tworzące malownicze tło dla starożytnych świątyń i klasztorów, gęste lasy, które kuszą tajemnicami, a przede wszystkim fascynujący i niezwykle gościnni mieszkańcy - Królestwo Bhutanu to prawdziwe bogactwo tematów dla każdego podróżnika-fotografa. W październiku br. na fotoekspedycję do tego wyjątkowego miejsca zaprasza Akademia Nikona.

„Zawód: fotograf” – książka Chrisa Niedenthala

Na początku kwietnia br. ukazała się książka - związanego z Nikonem od lat - Chrisa Niedenthala „Zawód: fotograf". Objęta mecenatem Nikon Polska pozycja to wspomnienia fotoreportera, uczestnika najważniejszych wydarzeń w Europie drugiej połowy XX wieku.

Szeroki Kadr inspiruje, edukuje i uczy się sam

W kwietniu br. fotografem miesiąca Szerokiego Kadru jest Norbert Piwowarczyk, który wprowadza nas w piękny świat fotografii biżuterii. Tych, którzy wolą uwieczniać na zdjęciach przyrodę - zapraszamy z kolei do lektury poradnika „Zimowy dzień z życia fotografa przyrody" Piotra Chary. Dla poszukujących interakcji z innymi polecamy drugą część video poradnika WhiteSmoke poświęconego fotografii rodzinnej. Zapraszamy także do ocenienia Szerokiego Kadru.

Pokaż się w kolorach COOLPIX na Facebooku

Miło nam poinformować, że znamy już laureatów konkursu fotograficznego „Pokaż się w kolorach COOLPIX" zorganizowanego z okazji nadejścia wiosny na portalu społecznościowym Facebook. Jury wyłoniło 12 najlepszych prac. Ich autorzy w nagrodę otrzymali aparaty COOLPIX S3100. Galerię ze zwycięskimi zdjęciami można zobaczyć na stronie Nikon Polska na Facebooku. Na konkurs wpłynęło blisko 2200 zdjęć. Wszystkim bardzo dziękujemy za uczestnictwo.

XIII Ogólnopolski Konkurs Fotografii Studenckiej wspierany przez Nikon Polska został zakończony

Zakończył się Ogólnopolski Konkurs Fotografii Studenckiej, największa tego typu inicjatywa w Polsce. Organizowany od 1998 r. przez Niezależne Zrzeszenie Studentów konkurs, przeznaczony jest dla wszystkich studentów uczelni państwowych i prywatnych, zarówno zajmujących się fotografią zawodowo, jaki i fotoamatorów. Partnerem głównym tegorocznej edycji była firma Nikon.

Czy wiecie, że...

Autor: Marcin Górko

Czy wiecie, że pierwszym superszerokokątnym Nikkorem był niezmiernie rzadko spotykany Nikkor-O 2,1 cm f/4? Obiektyw pojawił się na rynku pod koniec 1959 r., co ciekawe z dwoma różnymi mocowaniami: bagnetem F oraz dalmierzowym bagnetem S. W tym odcinku cyklu „Czy wiecie, że" przybliżymy ten ciekawy obiektyw.