Nikon Imaging | Polska | Europa

Świat Nikona

Biuletyn Nikon Polska, czerwiec 2012

Dwa nowe obiektywy Nikkor

Firma Nikon w czerwcu br. zaprezentowała uniwersalny obiektyw AF-S DX NIKKOR 18-300 mm f/3,5-5,6G ED VR oraz wielozadaniowy obiektyw AF-S NIKKOR 24-85 mm f/3,5-4,5G ED VR.

70 milionów obiektywów NIKKOR do lustrzanek Nikon

Produkcja obiektywów NIKKOR w czerwcu 2012 r. przekroczyła 70 milionów egzemplarzy. Od października 2011 r. firma Nikon wyprodukowała 5 milionów sztuk. Ponadto, całkowity wolumen produkcji obiektywów AF-S wyposażonych w opracowany przez firmę Nikon cichy silnik Silent Wave Motor (SWM) przekroczył 30 milionów egzemplarzy.

Nagrody dla sprzętu

W ostatnim czasie w testach redakcyjnych mediów branżowych kolejne wyróżnienia zebrały najnowsze profesjonalne aparaty Nikon - D4 i D800. Ponadto doceniono również aparat z linii lustrzanek amatorskich, model D5100 oraz aparaty kompaktowe COOLPIX P510 i COOLPIX AW100.

JESTEM Z TWOJEJ BAJKI

Zapraszamy do udziału w nowym konkursie Nikona „JESTEM Z TWOJEJ BAJKI" organizowanym z portalem fotopolis.pl. Na uczestników czeka ciekawe wyzwanie - interpretacja sceny jednej z popularnych bajek. Nagrodą w konkursie jest wypożyczenie zestawu sprzętu, którym autor zwycięskiej koncepcji będzie mógł zrealizować zgłoszony pomysł. Termin nadsyłania prac mija 9 lipca br.

Ekstremalna fotografia podróżnicza

Zbliżają się wakacje, czas letnich wyjazdów oraz podróży do egzotycznych zakątków całego świata. To także doskonała okazja do wykonania wyjątkowych zdjęć. Jak uwiecznić niepowtarzalne chwile, nawet w czasie najbardziej ekstremalnych wypraw podpowiada Ben Sanders, podróżnik i odkrywca, który wspólnie z firmą Nikon przygotował krótki poradnik.

Konkurs JESTEM 10x BLIŻEJ rozstrzygnięty

Na fanpage Nikon Polska zakończył się konkurs dla miłośników sportu „JESTEM 10x BLIŻEJ". Na uczestników, którym w najkrótszym czasie, na wirtualnym stadionie udało się przy pomocy lornetki odnaleźć dziesięć specjalnych punktów, czekają atrakcyjne nagrody. Serdecznie gratulujemy!

Wakacyjna oferta warsztatów Akademii Nikona

Wakacje to najlepsza okazja, by odwiedzając ciekawe i inspirujące miejsca szkolić swój warsztat fotograficzny. Piękne plenery i atrakcyjne obiekty to jednak nie wszystko. Bez odpowiednich umiejętności nie przywieziemy z wakacji oryginalnych fotografii, które oddadzą klimat wakacyjnych podróży.

Odkryj dziedzictwo chińskiej kultury

Chiny - kraj, w którym mieszka jedna piątą światowej populacji i w którym żyje ponad pięćdziesiąt różnych grup etnicznych to raj dla osób ciekawych świata. Najcenniejsze zabytki dziedzictwa chińskiej kultury i cywilizacji będą mogli uwiecznić na zdjęciach uczestnicy fotoekspedycji Akademii Nikona.

Szeroki Kadr inspiruje i edukuje

W tym miesiącu kolejny odcinek z cyklu „Jak zrobiłem to zdjęcie" , którego bohaterem jest Bart Pogoda - fotograf podróżnik. Ponadto dwa ciekawe poradniki na temat fotografowania bezlusterkowacami. W videoporadniku Marcin Szabłowski opowiada o niezwykłych możliwściach aparatu Nikon 1 V1 , artykuł Tomasza Kulasa dotyczy zaś zasad robienia ostrych zdjęć.

Jak i dlaczego podpisywać zdjęcia?

Podpisywanie zdjęć imieniem i nazwiskiem lub pseudonimem ich autorów to dobry obyczaj świadczący o poszanowaniu praw autorskich przez wykorzystujących fotografie. Z punktu widzenia fotografów to także sposób na zabezpieczenie ich praw. Dlaczego warto podpisywać zdjęcia oraz jak robić to poprawnie opowiadają eksperci w krótkim filmie zrealizowanym w ramach projektu "Twoje zdjęcie. Twoje prawo".

500 członków NPS!

Cztery lata po rozpoczęciu działalności Nikon Professional Services (NPS) w Polsce w programie zrzeszonych jest 500 fotografów. NPS przeznaczony jest dla zawodowych fotoreporterów, którzy dzięki uczestnictwie w projekcie otrzymują wsparcie m.in. w postaci serwisu, testów sprzętu czy specjalnych szkoleń.

Nikon Polska mecenasem wystawy „Inni, Obcy, Swoi”

Do połowy lipca na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie obejrzeć można wystawę Jacka Heroka „Inni, Obcy, Swoi" objętą mecenatem Nikon Polska. Celem projektu jest zwiększenie wrażliwości społecznej na różnorodność kulturową mieszkańców dzisiejszej Warszawy.

Projekt JESTEM BLOGEREM wystartował!

Nowy projekt Nikona JESTEM BLOGEREM to ukłon w stronę internetowej społeczności, w której coraz silniejszą formą ekspresji staje się fotografia. Najmocniejszą grupą reprezentacyjną twórców treści online jest blogosfera, która dla internetowej społeczności pełni rolę przewodnika po nieustannie namnażającym się internetowym contencie. Dlatego Nikon Polska postanowił wesprzeć działania blogerów poprzez program ambasadorski, dający im możliwość tworzenia treści wizualnej najwyższej jakości i rozwijania własnych pasji.

Serwis Nikon Polska

Serwis techniczny Nikon Polska stale dba o podnoszenie jakości usług i dostosowywanie ich poziomu do oczekiwań klientów. W bieżącym numerze biuletynu podpowiadamy jak w przypadku awarii sprzętu fotograficznego sprawnie przekazać go do serwisu tak, aby móc szybko cieszyć się pięknymi zdjęciami.

Czy wiecie, że…

Czy wiecie, że pierwszym profesjonalnym zoomem Nikona z otworem względnym f/2,8 był Zoom-Nikkor 80-200/2,8 ED AIS? Obecnie model ten - w Polsce zupełnie nieznany - ma na całym świecie status obiektywu kultowego, i to z kilku powodów. W tym odcinku cyklu „Czy wiecie, że?" przybliżymy go nieco bardziej.