02-11-2022

PROFESJONALNY SUPERTELEOBIEKTYW NIKKOR Z 600mm f/4 TC VR S

Firma Nikon poszerza ofertę profesjonalnych superteleobiektywów o obiektyw NIKKOR Z 600mm f/4 TC VR S. Dzięki wbudowanemu telekonwerterowi i AF nowej generacji ten superteleobiektyw stałoogniskowy stanowi doskonały wybór dla fotografów sportowych i przyrodniczych. Doskonałe parametry optyczne gwarantują niezmiennie wspaniałą jakość zdjęć podczas fotografowania zarówno z ogniskową 600 mm, jak i 840 mm z włączonym wbudowanym telekonwerterem 1,4x.

Od szybkich sportów motorowych po nieprzewidywalną przyrodę, fotografowie pracujący w wymagających sytuacjach docenią superteleobiektyw pozwalający uchwycić każdą scenę. Opracowany przez firmę Nikon autofokus z silnikiem Silky Swift zapewnia fenomenalnie szybkie, niezwykle ciche i precyzyjne ustawianie ostrości oraz śledzenie obiektu. Najlepsza w swojej klasie powłoka przeciwodblaskowa Meso Amorphous Coat firmy Nikon skutecznie eliminuje refleksy i flarę, nawet podczas fotografowania scen z wieloma źródłami światła padającego bezpośrednio na kadr. Skuteczny, wbudowany w obiektyw system redukcji drgań pozwala wydłużyć czas otwarcia migawki o 5,5 stopnia zapewniając stabilność obrazu w każdej sytuacji, a konfigurowalne elementy sterujące zapewniają wyjątkową wszechstronność. Fotografowie, którzy potrzebują dłuższej ogniskowej, mogą natychmiast włączyć wbudowany telekonwerter bez zmiany pozycji podczas fotografowania lub odrywania oka od głównych wydarzeń.

Obiektyw NIKKOR Z 600mm f/4 TC VR S jest idealnie wyważony, ponieważ jego środek ciężkości znajduje się na środku stopki statywu, co zapewnia większą stabilność podczas pracy i ogranicza zmęczenie mięśni, zarówno podczas fotografowania ze statywu, jak i z ręki. Dzięki pełnemu zabezpieczeniu przed czynnikami atmosferycznym, a także imponująco lekkiej konstrukcji, ten superteleobiektyw pozwala przez cały dzień pracować w trudnych warunkach. Jego konstrukcja na tyle kompaktowa, że zmieści się w torbie na sprzęt, którą większość linii lotniczych akceptuje jako bagaż podręczny.

Dirk Jasper, Product Manager w firmie Nikon Europe, powiedział: Podobnie jak jego siostrzany obiektyw (400mm f/2.8 TC VR S), profesjonalny superteleobiektyw NIKKOR Z 600mm f/4 TC VR S jest wyposażony w najbardziej zaawansowane konstrukcję optyczną i technologię ustawiania ostrości firmy Nikon, które zapewniają niezrównaną jakość zdjęć. Od najtrudniejszych warunków po najbardziej nieprzewidywalne obiekty, uzyskasz idealne zdjęcie bez względu na to, co fotografujesz”.

Podsumowanie najważniejszych cech: NIKKOR Z 600mm f/4 TC VR S

Wbudowany telekonwerter 1,4x: aby włączyć telekonwerter i przekształcić obiektyw stałoogniskowy 600 mm f/4 w obiektyw 840 mm f/5,6, wystarczy przesunąć przełącznik po prawej stronie tubusu.
Niezawodny AF: autofokus z liniowym silnikiem dźwiękowym Silky Swift firmy Nikon i optycznym enkoderem ABS, który z najwyższą dokładnością odczytuje i przekazuje informacje o ustawieniu ostrości.
Subtelne szczegóły: ostrość jest niesamowita na całej powierzchni kadru, nawet podczas fotografowania z maksymalnie otwartą przysłoną, a rozmycie tła jest gładkie i efektowne.
Skuteczny, wbudowany w obiektyw system redukcji drgań: pozwala wydłużyć czas otwarcia migawki o 5,0 stopni, a gdy obiektyw jest podłączony do aparatu bezlusterkowego firmy Nikon, w którym jest dostępny synchroniczny VR, czas otwarcia migawki można wydłużyć o 5,5 stopnia. ¹
Powłoka przeciwodblaskowa Meso Amorphous: eliminuje refleksy i flarę powodowane przez światło padające pionowo lub ukośnie na powierzchnię soczewki.
Wytrzymały: uszczelnienie wszystkich ruchomych części tubusu oraz mocowania obiektywu zapewnia ochronę przed kurzem i wilgocią. Fluorowa powłoka firmy Nikon chroni przednią soczewkę.²
Wyważony: środek ciężkości obiektywu znajduje się na środku stopki statywu, co zwiększa stabilność podczas pracy i ogranicza zmęczenie mięśni.
Konfigurowalny: do pierścienia Fn, a także do przycisków Fn, pierścienia ustawiania ostrości i bezgłośnego pierścienia sterującego można przypisywać różne funkcje. Do zapisywania odległości zdjęciowych można użyć przycisku pamięci.
Dostosowany do przewożenia jako bagaż kabinowy: jest na tyle kompaktowy i lekki, że zmieści się w torbie na sprzęt, którą większość linii lotniczych akceptuje jako bagaż podręczny.
Zgodność: współpracuje z telekonwerterami TELEKONWERTER Z TC-1.4x i TELEKONWERTER Z TC-2.0x.

¹ Zgodnie ze standardami stowarzyszenia Camera & Imaging Products Association, w trybie NORMALNYM wbudowany w obiektyw system redukcji drgań pozwala wydłużyć czas otwarcia migawki o 5,0 stopni (lub 5,5 stopnia z synchronicznym VR). Ta wartość jest osiągana po podłączeniu obiektywu do aparatu bezlusterkowego wyposażonego w matrycę odpowiadającą klatce filmu 35 mm.
² Nie gwarantuje się odporności obiektywu na pył i zachlapanie we wszystkich sytuacjach oraz we wszystkich warunkach.
Przed użyciem obiektywu NIKKOR Z 600mm f/4 TC VR S trzeba zaktualizować oprogramowanie aparatu do najnowszych dostępnych wersji.

Informacje o firmie Nikon

Firma Nikon to czołowy na świecie dostawca produktów i usług do fotografowania i wideofilmowania. Jej innowacyjna technologia optyczna – od aparatów i obiektywów, zarówno amatorskich, jak i profesjonalnych, po akcesoria systemowe oraz optykę sportową i rekreacyjną – opiera się na ponad 100-letnim doświadczeniu. Marka jest na całym świecie ceniona za ustanawianie nowych standardów w dziedzinie projektowania i jakości konstrukcji optycznych, a rewolucyjne aparaty bezlusterkowe z serii Z firmy Nikon i obiektywy NIKKOR Z reprezentują nowy poziom parametrów optycznych.

Firma Nikon odgrywa czołową rolę w rozwoju kultury fotografii i umożliwia niektórym z najlepszych artystów wizualnych na świecie wykorzystanie potencjału twórczego poprzez opowiadanie historii obrazem. Wielokrotnie nagradzany sprzęt fotograficzny firmy Nikon pozwala fotografom i filmowcom na realizowanie kreatywnych wizji na najwyższym poziomie. Zdobywająca nagrody optyka sportowa i rekreacyjna przybliża świat podczas różnorodnych zajęć, od obserwowania ptaków i nocnego nieba przez oglądanie spektakli teatralnych, po grę w golfa i podróże.

Jako zaufany i wizjonerski partner firma Nikon jednoczy twórców treści na wszystkich poziomach dzięki zaangażowanej społeczności, niezrównanej wiedzy technicznej i zapewnianiu dostępu do zasobów edukacyjnych, poprzez inicjatywy takie jak Akademia Nikona.