07-12-2020

Nikon po raz trzeci wyróżniony w rankingu DJSI World

Firma Nikon ma przyjemność ogłosić, że już po raz trzeci z rzędu została wyróżniona w corocznym rankingu Dow Jones Sustainability Index. To prestiżowe zestawienie docenia przedsiębiorstwa, które w swych działaniach i strategii koncentrują się na realizacji celów społecznych i ekologicznych. Decyzja o umieszczeniu w rankingu DJSI uzależniona jest od pozytywnej oceny działań CSR danej firmy.

Zestawienia S&P Dow Jones powstają we współpracy z ekspertami w dziedzinie danych i badań ESG (z ang. Environment, Social Responsibility, Corporate Governance – środowisko, odpowiedzialność społeczna, ład korporacyjny). Każdego roku DJSI ocenia i weryfikuje działania na rzecz zrównoważonego rozwoju podejmowane przez wiodące firmy z całego świata, a w zestawieniu zamieszczone zostają te przedsiębiorstwa, które znalazły się wśród 10% najlepszych w swojej branży. W tym roku na liście DJSI World znalazły się 323 korporacje. Jednocześnie firma Nikon doceniona została również w regionalnym zestawieniu DJSI Asia Pacific.

Grupa Nikon dokłada wszelkich starań, aby kontynuować działalność biznesową zorientowaną na CSR. Jej celem jest przyczynianie się do zrównoważonego rozwoju społeczeństwa w oparciu o zaufanie i kreatywność, stanowiące podstawę filozofii korporacyjnej marki.