11-07-2019

W pogoni za światłem – niezwykłe zdjęcia ślubne w międzynarodowym projekcie marki Nikon

„Pursuit Of Light” to nowa kampania Nikon Europe, zrealizowana przy współpracy z wiodącymi fotografami ślubnymi z całej Europy. W zachwycającej serii zdjęć udowadniają oni, jak istotnym elementem fotografii ślubnej jest światło.

© Tali Photography

Zadaniem, jakie postawiono przed fotografami takimi jak The Kitcheners czy Tali Photography było pokazanie, co z ich perspektywy oznacza “Pogoń Za Światłem” (Pursuit Of Light). Do wykonania zdjęć wykorzystane zostały pełnoklatkowe bezlusterkowe modele Nikon Z 7 i Nikon Z 6, w komplecie z różnymi obiektywami NIKKOR. Podczas prac nad projektem fotografowie zmierzyli się z trzema wyzwaniami – uchwycić ulotne emocje dnia ślubu, wydobyć piękno „złotej godziny” oraz poeksperymentować ze światłocieniem.

W efekcie powstały zachwycające serie zdjęć w przepięknych sceneriach, od bajkowych krajobrazów Palm Springs po nostalgiczne doliny Szkocji – wszystko z wykorzystaniem szerokiej średnicy bagnetu Z, doskonałej do eksperymentowania ze światłem w przeróżnych okolicznościach.

Najważniejszym wyzwaniem było jednak uwiecznienie intymnej więzi, łączącej parę młodą w tym wyjątkowym dniu.

© Tali Photography

Pochodzące z Niemiec fotografki, siostry Tali i Claudia, połączyły kadry rodem z luksusowych magazynów modowych z naturalną celebracją miłości. Testując bezgłośną migawkę w modelu Nikon Z 6, były w stanie z bardzo bliska uchwycić momenty pełne emocji. Zakres czułości ISO aparatu 100-51200 zniwelował wszelkie problemy, jakie mogło stwarzać zachodzące słońce przy fotografowaniu pozującej pary oraz pozwolił wydobyć szczegóły wspaniałej kreacji panny młodej.

© The Kitcheners

Dylan i Joanna – małżeństwo fotografów znane jako The Kitcheners – wykorzystali moc obrazowania aparatu Z 6 oraz niezwykle precyzyjnego obiektywu NIKKOR Z 50mm f/1.8 S, by eksperymentować ze światłem i cieniem w naturalnym otoczeniu.

“Dzięki niesamowitemu systemowi redukcji drgań IBIS (in-built image stabilisation) mogliśmy fotografować przy o wiele dłuższych czasach ekspozycji niż kiedykolwiek wcześniej. Ultrakrótki czas otwarcia migawki 1/8000 powoduje, że Nikon Z 6 jest idealnym wyborem w każdej sytuacji plenerowej, od jasnego południa do zdjęć po zachodzie słońca” – podsumowali The Kitcheners.

© The Kitcheners

Dzięki adapterowi FTZ, para fotografów mogła z aparatem bezlusterkowym użyć również ich ulubionego obiektywu z bagnetem F, NIKKOR 85mm f/1.8G.

Zapraszamy do śledzenia na Instagramie hashtagu #PursuitOfLight, którym oznaczane są zdjęcia wykonane przez fotografów z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Hiszpanii, Francji, Polski, Rosji oraz Czech w ramach kampanii „Pursuit Of Light”.

Więcej szczegółów na temat kampanii znaleźć można również na blogu Nikon Europe.