10-04-2019

Tablet graficzny podstawowym narzędziem fotografa

Akademia Nikona współpracuje z firmą Wacom

Sztuka fotografii bazuje nie tylko na wykonywaniu zdjęć aparatem, ale również na obróbce graficznej. Narzędziem ułatwiającym te prace jest tablet piórkowy. Uczestnicy Akademii Nikona będą mogli doskonalić umiejętność edytowania swoich fotografii za pomocą profesjonalnych tabletów graficznych firmy Wacom. 

Zastosowanie łatki czy pędzla w programach do edycji zdjęć jest znacznie łatwiejsze oraz bardziej precyzyjne przy użyciu tabletu. Co więcej, jego pióro jest znacznie lepsze od zwykłej myszy w starannym i szybkim zaznaczaniu różnych fragmentów na zdjęciu. Dlatego Akademia Nikona nawiązała współpracę z producentem tabletów graficznych, firmą Wacom. Dzięki partnerowi uczniowie i wykładowcy szkoleń Akademii Nikona zyskują szansę na bardziej efektywne szlifowanie umiejętności graficznych. Produkty Wacom będą obecne na szkoleniach z obsługi programów Lightroom oraz Photoshop, a także na kursach drukowania. Akademia Nikona skorzysta głównie z produktów serii Intuos Pro, Cintiq oraz Mobile Studio Pro.

Tablety linii Intuos Pro są dedykowane specjalistom ze środowisk kreatywnych – fotografów, ekspertów z dziedziny retuszu oraz grafików. Zastosowane w nich technologie zapewniają wysoką precyzję oraz duży komfort pracy. Zaletą tabletów Intuos Pro są pióra z wieloma poziomami nacisku oraz powłoka wyjątkowo czuła na dotyk. Produkty Wacom Cintiq są połączeniem zalet monitora LCD oraz opatentowanej technologii pióra firmy Wacom, która zapewnia naturalne wrażenia podczas użytkowania. Tablet Wacom Cintiq perfekcyjnie imituje użytkowanie tradycyjnych przyborów. Z kolei seria Mobile Studio Pro to modele łączące graficzny tablet piórkowy z wyświetlaczem LCD oraz wydajny komputer, który świetnie radzi sobie z wymagającymi aplikacjami. Kompaktowe rozmiary pozwalają na korzystanie z niego jako przenośnego komputera.

Wacom to japońska spółka z oddziałami na całym świecie zajmująca się produkcją tabletów graficznych, tabletów do podpisu elektronicznego, smartpadów, piórek do tabletów multimedialnych i smartfonów. Została założona w 1983 roku. Wizją Wacom jest zbliżenie ludzi oraz technologii poprzez naturalny, a także intuicyjny interfejs.

Więcej o sprzęcie fotograficznym używanym podczas warsztatów Akademii Nikona można dowiedzieć się na stronie www.akademianikona.pl/sprzet/.