27-09-2018

Nikon zapowiada nowe lunety na broń o rozszerzonym zakresie ostrości

Nikon zapowiada wprowadzenie na rynek zupełnie nowych lunet na broń serii Nikon PROSTAFF P3, zaprojektowanych z myślą o karabinkach kalibru 22LR oraz broni pneumatycznej. To także doskonały wybór gdy ważna jest uniwersalność oraz rozszerzony zakres ustawiania ostrości. Luneta 3-9x40 z regulacją ostrości na obiektywie staje się ważnym członkiem serii PROSTAFF P3, zapewniając wszystkim użytkownikom ceniącym sobie wszechstronność, wysoką jakość układu optycznego, precyzję i trwałość, konieczną aby z powodzeniem rywalizować wśród lunet przeznaczonych do broni małego kalibru.

Jak każda luneta z serii PROSTAFF P3, nowy model wyposażony został w układ optyczny oferujący doskonałą transmisję światła, wysoką jasność obrazu i kontrast, co ma ogromne znaczenie podczas strzelania sportowego w każdych warunkach oświetleniowych. Wszystkie soczewki w układzie optycznym lunet PROSTAFF P3 pokryte są wielowarstwowymi powłokami antyodblaskowymi, zapewniającymi najwyższą możliwą transmisję światła i przeciwdziałającymi powstawaniu szkodliwych odblasków.

Luneta PROSTAFF P3 wyposażona jest w precyzyjny krzyż nitek, skupiający uwagę na centralnym punkcie krzyża. Punkt centralny jest wystarczająco duży by wskazać miejsce celowania, nie zasłaniając jednocześnie najmniejszych okręgów standardowej tarczy dla karabinków pneumatycznych do strzelań na 10 metrów/yardów oraz do strzelań na krótkich dystansach karabinkami bocznego zapłonu.

Aby ułatwić szybkie ustawianie ostrości w zakresie małych odległości, luneta wyposażona jest w regulację na obiektywie, umożliwiającą korektę paralaksy w zakresie od 10 metrów do nieskończoności. Szybkie ustawianie ostrości krzyża nitek na okularze oraz duże odsunięcie źrenicy wyjściowej niezależne od powiększenia ułatwiają strzelcom długotrwałe i nieustanne celowanie w krytycznych sytuacjach.

Korekty położenia krzyża nitek z krokiem ¼ MOA dokonywane są za pomocą pokręteł ze sprężynowym kasowaniem luzów. Lunety PROSTAFF P3 posiadają aluminiowy korpus i aluminiowe pokrywki pokręteł korekcji krzyża, co zapewnia wieloletnią trwałość a także łatwość wymiany pokrywek.

Tubus lunety PROSTAFF P3 ma średnicę 25,4 mm (1 cal) i wykonany jest z aluminium lotniczego. Pierścień zmiany powiększenia i pierścień ustawiania ostrości krzyża nitek również wykonane są z aluminium, co przyczynia się do podwyższonej trwałości lunety. Pierścień na okularze ma dodatkowo gumowy pierścień poprawiający ergonomię.