Nikon Imaging | Polska | Europa

14-03-2018

NICE - nowy alians firm technologicznych. Stworzony by powstał ekosystem nowej generacji aparatów inteligentnych

Alians NICE (Network of Intelligent Camera Ecosystem) zbliża wiodące w branży organizacje w celu stworzenia standardów dla rynku aparatów inteligentnych w innowacyjnym środowisku

Wiodący producenci elektroniki użytkowej Foxconn, Nikon, Scenera, Sony Semiconductor Solutions oraz Wistron ogłosili rozpoczęcie współpracy mającej na celu uruchomienie nowego środowiska, które będzie wspierać rozwój rynku nowej generacji aparatów inteligentnych.

Alians NICE ustali specyfikację nowego standardu dla mających powstawać aparatów oraz aplikacji inteligentnych, określając również sposób wzajemnej komunikacji aparatów pomiędzy sobą

Kluczowe elementy specyfikacji aliansu NICE będą szukać sposobu zarządzania dużą ilością danych rejestrowanych przez aparat inteligentny, jak również odpowiedzą potrzebom lepszej transmisji szerokopasmowej i przechowywania danych. Niektórymi z założeń funkcjonalności są oznaczanie typu zdjęcia, indeksowanie, umożliwienie wyszukiwania po wglądówce, czy przechowywanie w bezpiecznej chmurze. Wszystko, aby zapewnić maksymalną wygodę dla użytkownika. W sposób przemyślany zostaną również zdefiniowane struktury warstw i aktywnych linków służących do obróbki obrazu, co pozwoli użytkownikowi na dostęp do klipów z wielu różnych aparatów.

Alians NICE ma na celu rewitalizację rynku aparatów inteligentnych poprzez obniżenie bariery wejścia na rynek dla producentów aparatów, dostawców usług i niezależnych deweloperów aplikacji, co powinno zaowocować wzmożonym rozwojem rozwiązań dedykowanych urządzeniom masowym.

Takami Tsuchida (Sector Manager of Marketing Sector, Imaging Business Unit) oświadczył: „Nikon koncentruje się na rozwoju nie tylko produktów z obszaru obrazowania, jak na przykład aparatów cyfrowych, ale również przykłada się do polepszenia kultury fotograficznej na całym świecie poprzez udostępnianie usług online służących do dzielenia się zdjęciami. Wierzymy, że w rozwoju odpornych rozwiązaniach sieciowych opartych o współpracę w ramach NICE tkwi wielki potencjał stworzenia nowego modelu biznesowego. Byłoby to rozwiązanie świetnie dopasowane do społeczeństwa, którego rozwój zmierza do intensywnego używania urządzeń inteligentnych w przyszłości.”

Przedstawiciele wszystkich pięciu uczestniczących organizacji pracują obecnie ściśle nad określeniem infrastruktury i wskazaniem wytycznych do specyfikacji NICE. Prace przebiegają równolegle w Stanach Zjednoczonych oraz w Japonii, niemniej alians NICE pozostaje otwarty dla wszystkich firm i grup zainteresowanych tym ekosystemem, które chciałyby uczestniczyć w rozwoju i późniejszym wdrażaniu specyfikacji.

O UCZESTNIKACH-ZAŁOŻYCIELACH ALIANSU

NIKON
Nikon to światowy pionier rynku technologii optycznych od swojego powstania w 1917.  W dniu dzisiejszym oferuje szeroki wachlarz produktów stosujących zaawansowane technologie, począwszy od produktów konsumenckich jak aparaty cyfrowe i produkty z nimi związane, lornetki, a skończywszy na przemysłowych urządzeniach precyzyjnych, włącznie z systemami litografii FPD oraz litografii półprzewodników, mikroskopach i urządzeniach pomiarowych. W przyszłości, alians NICE skorzysta z podstawowych kompetencji Nikona w tworzeniu nowych produktów i dostarczania rozwiązań na rynek.

FOXCONN
Terry Gou założył w 1974 roku Hon Hai Precision Industry Company Ltd, spółkę matkę firmy Hon Hai (Foxconn Technology Group) inwestując kapitał w wysokości 7500 USD. Kierowała nim wiara w to, iż produkty elektroniczne będą kiedyś integralną częścią codziennego życia w każdym biurze i w każdym domu. Poświęcił się łączenia doświadczenia w obsłudze części mechanicznych i elektronicznych oraz realizacji niepopularnej koncepcji zapewnienia rozwiązania o najniższej "cenie totalnej",  aby zwiększyć dostępność produktów elektronicznych całej ludzkości. Dziś, Hon Hai (Foxconn Technology Group) jest jednym z najbardziej niezawodnych partnerów dostarczających współprojektowanie, wspólny rozwój, produkcję, montaż i usługi posprzedażne globalnym liderom rynku komputerowego, komunikacyjnego, i elektroniki użytkowej. Hon Hai stało się najbardziej godną zaufania marką na świecie wśród firm świadczących usługi produkcji kontraktowej (typu CEM, EMS, ODM oraz CMMS), między innymi dzięki wsparciu swojego legendarnego przyjaznego dla środowiska systemu produkcji, bezkompromisowemu oddaniu klientom oraz wielokrotnie nagradzanemu swoistemu modelowi biznesowemu - eCMMS.

SCENERA
Scenera tworzy nowe standardy na rynku urządzeń do inwigilacji poprzez IP razem z dostarczycielami rozwiązań do przetwarzania obrazu. Wizjonerscy założyciele dostrzegli zmianę w potrzebach podstawowych od obrazu bogatego w kolor do obrazu bogatego w szczegóły i informacje, które stwarzają nowe i potężne możliwości. Standardowy aparat inteligentny generuje dużo dodatkowych informacji o obrazie przydatnych w aplikacjach inwigilacyjnych, jak rozpoznawanie obiektów, wykrywanie w kadrze, śledzenie położenia, itd. Celem Scenera jest współpraca z kluczowymi firmami w branży dzielącymi tę samą wizję stworzenia interoperacyjnego ekosystemu, który dostarczy nową generację aparatu inteligentnego. Więcej na www.scenera.net.

SONY SEMICONDUCTOR SOLUTIONS
Sony Semiconductor Solutions to globalny lider produkcji sensorów obrazowych. Staramy się dostarczać zaawansowane technologie obrazowania, które zapewniają ludziom większą wygodę i radość życia. Dodatkowo pracujemy nad rozwojem i wprowadzaniem na rynek nowych rodzajów technologii rejestracji obrazu, aby zaoferować różnorodne rozwiązania pozwalające zwiększyć możliwości widzenia i rozpoznawania zarówno ludzi jak i maszyn. Więcej informacji na www.sony-semicon.co.jp/index_en.html.

WISTRON
Wistron Corporation to firma znajdująca się na liście Fortune Global 500. Jest globalnym dostawcą usług technologicznych z zakresu produktów, usług i systemów ICT (technologie informacyjne i komunikacyjne). Poświęcamy się zwiększaniu wartości naszych usług poprzez rozwijanie innowacyjnych rozwiązań w zakresie ekologicznego recyklingu, integracji pionowej technologii chmury i wyświetlaczy. Więcej na www.wistron.com.