Nikon Imaging | Polska | Europa

04-12-2017

Nikon udostępnia wersję 2.0 aplikacji SnapBridge

Łatwiejsze w użyciu i bardziej intuicyjne połączenie między aparatami Nikon a urządzeniami inteligentnymi

Łatwiejsze w użyciu i bardziej intuicyjne połączenie między aparatami Nikon a urządzeniami inteligentnymi

Nikon ogłasza udostępnienie nowej wersji 2.0 aplikacji SnapBridge, pozwalającej w łatwy i wygodny sposób rozszerzyć bogate doświadczenia płynące z użytkowania aparatów cyfrowych Nikon dzięki połączeniu technologii Bluetooth® z urządzeniem inteligentnym[1].

[1] Smartfony i tablety z systemem iOS lub Android

SnapBridge wersja 2.0 uwzględnia uwagi użytkowników poprzedniej wersji aplikacji oraz wprowadza całkowitą przebudowę wyglądu ekranu oraz układu menu. Oferuje również nowe funkcje, w tym instrukcję połączenia z aparatem. Dzięki temu korzystanie z aplikacji jest wygodniejsze, bardziej intuicyjne oraz pozwala na łatwiejsze połączenie urządzeń.

Podczas parowania z urządzeniem inteligentnym, aplikacja SnapBridge wyświetla jasne i zrozumiałe instrukcje dotyczące kroków jakie należy wykonać w przypadku każdego urządzenia, w celu ułatwienia procesu parowania. Wygoda korzystania z aplikacji została zwiększona również na wiele innych sposobów - wyposażono ją w nowy tryb oszczędzania energii, obrazy wyświetlane są szybciej, a połączenie jest bardziej stabilne, aby zapewnić płynne przesyłanie zdjęć.

Dodatkowo zostały rozszerzone funkcje wspierające zdalne robienie pełnowymiarowych zdjęć przy użyciu cyfrowego aparatu SLR. Pozwala to użytkownikom na dostosowanie ustawień aparatu za pośrednictwem aplikacji. Dzięki wprowadzonym ulepszeniom, aplikacja wychodzi naprzeciw oczekiwaniom użytkowników.

Nikon będzie kontynuował ulepszanie funkcjonalności aplikacji oraz wzmacnianie jej funkcji, aby stale dostarczać użytkownikom coraz lepsze rozwiązania z obszaru fotografii cyfrowej.

Główne ulepszenia

1) Nowy projekt ekranu oraz układ menu dla łatwiejszego korzystania

Projekt ekranu oraz układ menu zostały gruntownie przebudowane w wielu różnych obszarach, w tym dodano wyświetlanie paska postępu, aby dostarczyć użytkownikowi wizualne potwierdzenie statusu operacji. Obejmuje to również sytuację, w której urządzenie inteligentne jest parowane z aparatem lub gdy powiązanie zmieniane jest na połączenie Wi-Fi. Dostępny jest także bezpośredni dostęp do funkcji pomocy z poziomu menu aplikacji.

2) Instrukcje ułatwiające pierwsze parowanie

Aplikacja oferuje szereg instrukcji dla każdego rodzaju aparatu. Dzięki objaśnieniom dotyczącym każdego z kroków, wyświetlanym zarówno przez urządzenie inteligentne oraz aparat w formie tekstu oraz obrazów, nawet tym użytkownikom, którzy parują urządzenia po raz pierwszy, proces ten nie sprawi żadnych problemów. Ponadto, obecnie możliwe jest połączenie do pięciu aparatów z jednym urządzeniem wykorzystującym aplikację, co pozwala na znacznie łatwiejsze przełączanie pomiędzy aparatami osobom, które korzystają z kilku aparatów Nikon.

3) Mniejsze zużycie energii, szybsze działanie oraz większa stabilność połączenia

Stabilność połączenia urządzenia inteligentnego z aparatem została ulepszona przy wszystkich operacjach, w tym w automatycznym pobieraniu zdjęć. Dodatkowo, prędkość wyświetlania obrazów została zwiększona, co pozwala na szybsze ich wyświetlanie w SnapBridge. Aplikacja została również wyposażona w nowy tryb oszczędzania energii, który kontroluje pobór mocy przez urządzenie inteligentne w związku z działaniem aplikacji, kiedy urządzenie nie jest podłączone do aparatu przez dłuższy czas. SnapBridge wersja 2.0 zawiera również funkcję ustawienia dokładności danych lokalizacji, dzięki czemu użytkownicy mogą wybrać pomiędzy mniejszym poborem energii, a większą dokładnością danych lokalizacji, wybierając częstotliwość z jaką aplikacja aktualizuje informację na temat lokalizacji. Dostępne są trzy opcje - Wysoka (duża dokładność), Średnia oraz Niska.

4) Większa elastyczność dzięki fotografii zdalnej

Istotne ustawienia lustrzanki cyfrowej można teraz kontrolować z poziomu aplikacji SnapBridge, dzięki funkcji fotografii zdalnej[2]. Wyświetlanie obrazu w czasie rzeczywistym na urządzeniu inteligentnym można wykorzystać w celu potwierdzenia oraz dostosowania ustawień aparatu, co pozwala użytkownikom cieszyć się jeszcze bardziej pełnowymiarowymi ujęciami.

5) Zatwierdzanie / dostosowywanie ustawień

Tryb ekspozycji (P/S/A/M), czas naświetlania, wartość przysłony, kompensacja ekspozycji, , czułość ISO, balans bieli.

6) Więcej korzyści dzięki współpracy z serwisem przechowywania i udostępniania zdjęć NIKON IMAGE SPACE

SnapBridge wersja 2.0 wyposażona została w dedykowaną zakładkę, która pozwala łatwiej niż do tej pory korzystać z NIKON IMAGE SPACE. Dodatkowo, zdjęcia zrobione przy użyciu fotografii zdalnej można teraz automatycznie zamieszczać w serwisie.

[2] Fotografia zdalna SnapBridge nie jest możliwa w przypadku gdy aparat nie jest wyposażony w funkcję połączenia Wi-Fi. Ponadto, ze SnapBridge można korzystać wyłącznie w celu zatwierdzenia / dostosowania ustawień fotografii zdalnej dla lustrzanek cyfrowych.

*Funkcje dostępne w aplikacjach SnapBridge oraz SnapBridge 360/170 różnią się od siebie.

*Funkcje Wi-Fi® oraz Bluethooth® wbudowane w aparat działają wyłącznie w momencie, gdy urządzenie podłączone jest do urządzenia inteligentnego na którym zainstalowano aplikację SnapBridge.

*Słowo, oznaczenie oraz logo Bluetooth® stanowią zarejestrowany znak towarowy, którego właścicielem jest Bluetooth SIG, Inc., a wszelkie przypadki korzystania z tego znaku przez Nikon Corporation odbywają się w ramach licencji.

*Inne znaki towarowe oraz nazwy handlowe należą do ich prawowitych właścicieli.

*Działanie aplikacji nie jest gwarantowane na wszystkich urządzeniach.