28-10-2021

Nikon prezentuje kompaktowy obiektyw zmiennoogniskowy z serii S o doskonałych parametrach optycznych

Nikon prezentuje dzisiaj najnowszy, wszechstronny obiektyw zmiennoogniskowy NIKKOR Z 24-120mm f/4 S. Dzięki małej masie, zaawansowanej konstrukcji optycznej i szerokiemu zakresowi ogniskowych, obiektyw ten sprawdza się w każdej sytuacji. Od zabytkowej architektury i żywych zdjęć ulicznych po szczegółowe portrety i rozległe krajobrazy, umożliwia fotografowanie przy różnych kątach widzenia bez konieczności zmiany obiektywu.

NIKKOR Z 24-120mm f/4 S to wysokiej jakości, uniwersalny obiektyw dla podróżników. Dzięki konstrukcji o stałym maksymalnym otworze względnym f/4 zapewnia znakomitą kontrolę podczas kreatywnego fotografowania, pozwalając na rejestrowanie oszałamiających szczegółów. Obiektyw zapewnia łatwość obsługi i jest wyposażony w wielosilnikowy AF, który gwarantuje szybkie i precyzyjne ustawianie ostrość w całym zakresie ogniskowych.

Ze względu na znakomite właściwości optyczne oraz lekki i kompaktowy korpus, NIKKOR Z 24-120mm f/4 S jest idealnym obiektywem zarówno dla podróżników wykonujących zdjęcia, jak i nagrywających filmy. Doskonale sprawdza się podczas filmowania, praktycznie nie występuje „oddychanie” obiektywu, przez co można utrzymać spójne kadrowanie podczas ustawiania ostrości. Przy przechodzeniu z wnętrza do pleneru lub między ciemnymi i jasnymi scenami, stabilna kontrola ekspozycji umożliwia naturalne regulowanie jasności w celu uzyskania pięknie wyglądającego materiału filmowego.

Powłoki nanokrystaliczna i ARNEO pozwalają natomiast na wykonywanie kontrastowych zdjęć, skutecznie redukując flarę i refleksy powodowane przez światło padające z różnych stron.

Obiektyw NIKKOR Z 24-120mm f/4 S jest uszczelniony w celu zabezpieczenia przed pyłem i zachlapaniem, a powłoka fluorowa firmy Nikon na przedniej soczewce chroni przed brudem i ułatwia czyszczenie. 

NIKKOR Z 24-120mm f/4 S – jeden obiektyw, nieograniczone możliwości:

• Zakres ogniskowych od szerokiego kąta do średniego teleobiektywu oraz doskonała konstrukcja optyczna
• Znakomita jakość obrazu w szerokim zakresie ogniskowych
• Stały otwór względny f/4, zapewniający wszechstronność i uniwersalność
• Stabilny kąt widzenia podczas filmowania i fotografowania
• Mała minimalna odległość zdjęciowa oraz maksymalna skala odwzorowania 0,39
• Uniwersalny zakres ogniskowych 24–120 mm
• Znakomity do filmowania ze względu na niewielkie lub wyeliminowane „oddychanie” obiektywu
• Konfigurowalne elementy sterujące – dedykowany przycisk funkcji i pierścień sterujący, do których można przypisywać różne funkcje odpowiednio do indywidualnych preferencji użytkownika.
• Lekki i kompaktowy korpus, pozwalający na łatwe przenoszenie
• Wielosilnikowy AF, z dwoma silnikami AF, zapewniającymi szybkie i dokładne ustawianie ostrości
• Powłoki ARNEO oraz nanokrystaliczna skutecznie redukujące refleksy i flarę
• Zabezpieczony przed pyłem i zachlapaniem, w tym wyposażony w przednią soczewkę z powłoką fluorową firmy Nikon chroniąca przed brudem

Cena obiektywu NIKKOR Z 24-120mm f/4 S wynosi 5 799 PLN.

Dziś o godzinie 18:00 na kanale YouTube firmy Nikon Europe odbędzie się krótka transmisja na żywo w j. angielskim, niemieckim oraz francuskim, która będzie obejmować rozmowę z pytaniami i odpowiedziami dotyczącymi premiery aparatu Z 9.

5 listopada w godzinach 13:00–21:00 odbędzie się wyjątkowe, wirtualne wydarzenie #NikonDays, poświęcone całemu systemowi serii Z, w tym najbardziej zaawansowanemu, flagowemu aparatowi firmy Nikon, modelowi Z 9.

Zarówno profesjonaliści, jak i entuzjaści fotografii mogą wziąć udział w sesjach, prowadzonych w językach francuskim, angielskim i niemieckim. Na platformie Zoom odbędą się mistrzowskie warsztaty oraz dyskusje okrągłego stołu, w których wezmą udział czołowi europejscy fotografowie współpracujący z firmą Nikon i specjalizujący się w fotografii przyrodniczej, sportowej, motoryzacyjnej, modowej oraz ślubnej. Nie zabraknie też szczegółowych prezentacji aparatu Z 9, systemu Z oraz harmonogramu premier obiektywów NIKKOR Z.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Głównym elementem inspirującego i dobrze wypełnionego harmonogramu wydarzenia będą porady i wskazówki dotyczące wykorzystywania twórczego potencjału fotografów podczas wykonywania zdjęć i nagrywania filmów o dowolnej tematyce. Wydarzenie odbędzie się w j. angielskim, niemieckim oraz francuskim.

Aby uczestniczyć w wydarzeniu, zgłoś swój udział tutaj: https://nikondays.nikoneurope.com.
Pełny harmonogram zamieszczono tutaj https://nikondays.nikoneurope.com

Informacje o firmie Nikon

Firma Nikon to czołowy na świecie dostawca produktów i usług do fotografowania i wideofilmowania. Jej innowacyjna technologia optyczna – od aparatów i obiektywów, zarówno amatorskich, jak i profesjonalnych, po akcesoria systemowe – opiera się na ponad 100-letnim doświadczeniu. Marka na całym świecie ceniona jest za ustanawianie nowych standardów w dziedzinie projektowania i jakości konstrukcji optycznych. Rewolucyjne aparaty bezlusterkowe z serii Z firmy Nikon oraz obiektywy NIKKOR Z reprezentują nowy poziom parametrów optycznych.

Firma Nikon odgrywa też czołową rolę w rozwoju kultury fotografii. Od lat umożliwia niektórym z najlepszych artystów wizualnych na świecie wykorzystanie potencjału twórczego poprzez opowiadanie historii obrazem. Wielokrotnie nagradzany sprzęt marki pozwala fotografom i filmowcom na realizowanie kreatywnych wizji na najwyższym poziomie.

Jako zaufany i wizjonerski partner jednoczy twórców treści na wszystkich poziomach. Jest to możliwe dzięki zaangażowanej społeczności, niezrównanej wiedzy technicznej oraz zapewnianiu dostępu do zasobów edukacyjnych, do których należą inicjatywy takie jak AkademiaNikona.pl czy SzerokiKadr.pl. Więcej informacji na temat produktów firmy Nikon można znaleźć na stronie nikon.pl.