17-08-2021

Nikon zdobywa cztery nagrody w konkursie 2021-2022 EISA Awards

Firma Nikon ma przyjemność poinformować, że cztery jej produkty odniosły sukces w konkursie EISA Awards 2021-2022. Aparat bezlusterkowy Nikon Z 6II otrzymał nagrodę „Advanced Camera” (Zaawansowany aparat), a aparat Nikon Z 5 został uhonorowany nagrodą „Best Buy Camera” (Najkorzystniejszy zakup – aparat). Sukces odniosły też obiektywy NIKKOR: NIKKOR Z MC 50mm f/2.8 zwyciężył w kategorii „Makro Lens” (Obiektyw makro), podczas gdy NIKKOR Z 70-200mm f/2.8 VR S zatryumfował w kategorii „Professional Telephoto Zoom Lens" (Profesjonalny teleobiektyw zmiennoogniskowy).

Jeden z najbardziej zaawansowanych aparatów bezlusterkowych firmy Nikon, Z 6II, był chwalony za imponujący autofokus i możliwości przetwarzania obrazu, czyniące go najlepszym wyborem dla doświadczonych fotografów. Do uznania aparatu Z 5 za najbardziej opłacalny aparat pełnoklatkowy na rynku przyczyniły się natomiast pełnoklatkowa matryca, wizjer elektroniczny i wysoka czułość ISO. W kategoriach obiektywów, oba obiektywy NIKKOR Z MC 50mm f/2.8 i NIKKOR Z 70-200mm f/2.8 VR S zostały docenione za optyczną doskonałość i wysokiej klasy konstrukcję. Zdobyte nagrody potwierdzają, że firma Nikon kontynuuje rozwój w oparciu o swoje sprawdzone osiągnięcia w dziedzinie znakomitych konstrukcji, dostarczając ekscytujący, innowacyjny sprzęt, który zaspokaja potrzeby fotografów — dotyczące możliwości zarówno twórczych, jak i technicznych.

 


Komentarze EISA dotyczące nagrody „Advanced Camera” 2021-2022 przyznanej aparatowi Nikon Z 6II

Komentarze EISA dotyczące nagrody „Advanced Camera” 2021-2022 przyznanej aparatowi Nikon Z 6II

Nikon Z 6II to wszechstronny aparat z pełnoklatkową matrycą CMOS o rozdzielczości 24,5 mln pikseli wykonaną w technologii BSI, który może nagrywać filmy 4K Ultra HD z szybkością 60 kl./s. Jego autofokus nowej generacji może pracować przy słabym oświetleniu do -4,5 EV, a dwa procesory EXPEED 6 umożliwiają w porównaniu z poprzednim modelem szybsze przetwarzanie obrazu oraz obsługiwanie większego bufora podczas wykonywania zdjęć seryjnych. Z 6II został wyposażony również w dwa gniazda kart pamięci, jedno dla kart CFexpress/XQD i jedno dla standardowych kart SD. Aparat może być zasilany przez interfejs USB-C i w pełni współpracuje z wielofunkcyjnym uchwytem zasilającym, wyposażonym w elementy sterujące ułatwiające fotografowanie w kadrze pionowym. To jeden z najdoskonalszych aparatów dla poważnych entuzjastów fotografii, które są obecnie dostępne.

Komentarze EISA dotyczące nagrody „Best Buy Camera” 2021-2022 przyznanej aparatowi Nikon Z 5

Nikon Z 5 to kompaktowy i lekki aparat wyposażony w pełnoklatkową matrycę o rozdzielczości 24,3 mln pikseli zamontowaną na mechanicznym systemie redukcji drgań. Ze względu na duży uchwyt, joystick do szybkiej zmiany ustawień, ekran dotykowy i wizjer elektroniczny o rozdzielczości 3,6 mln punktów gwarantujący ostry obraz, jest bardzo przyjemny w użyciu. Dzięki maksymalnej czułości ISO 51 200 aparat Nikon Z 5 umożliwia wykonywanie zdjęć w warunkach słabego oświetlenia. Jego 273-polowy autofokus jest bardzo skuteczny oraz automatycznie rozpoznaje ludzkie oczy i twarze, a także pyski i oczy niektórych zwierząt. Aparat może też nagrywać filmy 4K, chociaż ze współczynnikiem kadrowania 1,7x. Ogólnie rzecz biorąc, jest to najbardziej opłacalny aparat pełnoklatkowy na rynku.

Komentarze EISA dotyczące nagrody „Macro Lens” 2021-2022 przyznanej obiektywowi NIKKOR Z MC 50mm f/2.8

Ten niedrogi, kompaktowy i lekki, standardowy obiektyw makro do aparatów Nikon Z zapewnia odwzorowanie 1:1 przy minimalnej odległości zdjęciowej 16 cm. W konstrukcji optycznej wykorzystano zarówno soczewki asferyczne, jak i wykonane ze szkła o superniskiej dyspersji, aby zminimalizować aberrację chromatyczną. Powłoka fluorowa chroni przednią soczewkę obiektywu, a tubus jest zabezpieczony przed kurzem, brudem i wilgocią, dzięki czemu obiektywu można używać w trudnych warunkach. Obiektyw jest wyposażony w bezgłośny pierścień sterujący, którym można ustawić przysłonę lub czułość ISO. Gdy obiektyw jest używany z aparatem bezlusterkowym z serii Z formatu DX, zapewnia kąt widzenia odpowiadający ogniskowej 75 mm, co czyni go doskonałym wyborem zarówno do zdjęć makro, jak i do portretów.

Komentarze EISA dotyczące nagrody „Professional Telephoto Zoom Lens” 2021-2022 przyznanej obiektywowi NIKKOR Z 70-200mm f/2.8 VR S

Jak można się spodziewać po obiektywie przeznaczonym do zastosowań profesjonalnych najwyższej klasy, ten jasny teleobiektyw zmiennoogniskowy jest tak zaawansowany, jak to tylko możliwe. Ma znakomitą konstrukcję optyczną, która zapewnia dużą ostrości oraz skuteczną korekcję aberracji. Inne pożądane cechy to konstrukcja odporna na czynniki atmosferyczne, szybki, bezgłośny i dokładny autofokus oraz skuteczna stabilizacja optyczna. Konfigurowalny pierścień sterujący, dwa programowalne przyciski i wyświetlacz na tubusie zapewniają niezrównany poziom kontroli. Rezultatem jest fantastyczny obiektyw, który idealnie nadaje się do szerokiej gamy zastosowań, od fotografii przyrodniczej i sportowej po portrety i zdjęcia ślubne.

Co roku nagrody EISA Awards stanowią uhonorowanie dla nowych produktów, które łączą najbardziej zaawansowane technologie i pożądane cechy z najlepszymi w swojej klasie parametrami. Nagrody obejmują zarówno produkty najbardziej przystępne cenowo, produkty o wysokiej wartości, jak i najambitniejsze osiągnięcia w dziedzinie nowoczesnej elektroniki użytkowej. Kategorie nagród są systematycznie zmieniane, aby odzwierciedlać ewolucję produktów oraz łączności między nimi, ale każdy produkt otrzymujący nagrodę EISA Award pozostaje najlepszy w swojej klasie. 

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej EISA: www.eisa.eu

Firma Nikon to czołowy na świecie dostawca produktów i usług do fotografowania i wideofilmowania. Jej innowacyjna technologia optyczna – od aparatów i obiektywów, zarówno amatorskich, jak i profesjonalnych, po akcesoria systemowe – opiera się na ponad 100-letnim doświadczeniu. Marka na całym świecie ceniona jest za ustanawianie nowych standardów w dziedzinie projektowania i jakości konstrukcji optycznych. Rewolucyjne aparaty bezlusterkowe z serii Z firmy Nikon oraz obiektywy NIKKOR Z reprezentują nowy poziom parametrów optycznych. Firma Nikon odgrywa też czołową rolę w rozwoju kultury fotografii. Od lat umożliwia niektórym z najlepszych artystów wizualnych na świecie wykorzystanie potencjału twórczego poprzez opowiadanie historii obrazem. Wielokrotnie nagradzany sprzęt marki pozwala fotografom i filmowcom na realizowanie kreatywnych wizji na najwyższym poziomie. Jako zaufany i wizjonerski partner jednoczy twórców treści na wszystkich poziomach. Jest to możliwe dzięki zaangażowanej społeczności, niezrównanej wiedzy technicznej oraz zapewnianiu dostępu do zasobów edukacyjnych, do których należą inicjatywy takie jak AkademiaNikona.pl czy SzerokiKadr.pl. Więcej informacji na temat produktów firmy Nikon można znaleźć na stronie nikon.pl.