19-01-2022

Sięgaj dalej nowym obiektywem Nikkor z 400mm f/2.8 TC VR S

Nikon z przyjemnością informuje o nowym pełnoklatkowym superteleobiektywie stałoogniskowym z wbudowanym telekonwerterem — NIKKOR Z 400mm f/2.8 TC VR S. Ze względu na duży maksymalny otwór względny f/2,8 i niezawodne działanie autofokusa jest to znakomity obiektyw do fotografii sportowej i przyrodniczej. Jakość zdjęć jest doskonała podczas fotografowania zarówno z ogniskową 400 mm, jak i 560 mm z włączonym wbudowanym telekonwerterem x1,4.

NIKKOR Z 400mm f/2.8 TC VR S to pierwszy obiektyw z serii Nikon Z wyposażony w nowy autofokus z silnikiem VCM Silky Swift i optycznym enkoderem ABS. Dzięki temu jest szybszy i cichszy, a także zapewnia precyzyjne ustawianie ostrości oraz śledzenie obiektu. Jest to również pierwszy obiektyw z serii Z, w którym zastosowano nową powłokę Nikon Meso Amorphous, charakteryzującą się najlepszymi właściwościami przeciwodblaskowymi w historii obiektywów NIKKOR. Nowa powłoka zawiera cząstki mniejsze od nanocząstek, przez co zapewnia wyjątkowo skuteczną redukcję refleksów i flary. Przenoszony przez optykę kontrast jest doskonały, nawet podczas fotografowania scen z wieloma źródłami światła padającego bezpośrednio na kadr.

Superteleobiektyw NIKKOR Z 400mm f/2.8 TC VR S został skonstruowany z myślą o zapewnieniu fotografom niezrównanych możliwości podczas fotografowania w terenie. Dlatego też ma imponująco lekką konstrukcję, co ułatwia obsługę. Wytrzymały i idealnie wyważony obiektyw jest dokładnie uszczelniony wokół wszystkich ruchomych części, a jego środek ciężkości jest przesunięty do tyłu, co zwiększa stabilność podczas pracy. Elementy sterujące można konfigurować w celu idealnego przystosowania do dowolnej sytuacji, w tym poprzez przypisanie funkcji do pierścienia FN obiektywu.

Zurab Kiknadze, Product Manager w firmie Nikon Europe, powiedział: „Jest to pierwszy superteleobiektyw stałoogniskowy z serii S wprowadzony do rodziny NIKKOR Z. Otwiera on przed profesjonalistami nowe możliwości fotografowania sportu oraz dzikiej przyrody. Jest wyposażony w innowacyjne technologie, które pozwalają osiągnąć nowy poziom ostrości, kontrastu obrazu i możliwości dostosowywania. Bez względu na to, czego potrzeba, aby wykonać udane zdjęcie, ten obiektyw pozwoli zrealizować każde zamierzenie”.

Podsumowanie najważniejszych cech: NIKKOR Z 400mm f/2.8 TC VR S

Wbudowany telekonwerter 1,4x: aby włączyć telekonwerter i zwiększyć ogniskową do 560 mm, wystarczy przesunąć dźwignię po prawej stronie obiektywu.

Niezawodny AF: autofokus z silnikiem VCM Silky Swift i optycznym enkoderem ABS zapewnia fenomenalnie szybkie i precyzyjne ustawianie ostrości oraz śledzenie obiektu.

Oszałamiająca jakość obrazu: maksymalny otwór względny f/2,8 i efektowne rozmycie tła.

Wbudowany mechanizm redukcji drgań: pozwala wydłużyć czas otwarcia migawki nawet o 5,5 stopnia nawet podczas fotografowania z włączonym wbudowanym telekonwerterem. Używany z aparatem Z 9 udostępnia synchroniczny VR.

Powłoka Meso Amorphous: najlepsza w swojej klasie powłoka przeciwodblaskowa. Skutecznie redukuje refleksy i flarę powodowane przez światło padające pionowo lub ukośnie na powierzchnię soczewki.

Subtelne szczegóły: soczewki ED, Super ED i SR firmy Nikon eliminują aberracje chromatyczne.

Wytrzymały: uszczelnienie wszystkich ruchomych części tubusu oraz mocowania obiektywu chroni przed kurzem i wilgocią, a powłoka fluorowa firmy Nikon zabezpiecza przednią soczewkę obiektywu.¹

Wyważony: środek ciężkości obiektywu jest przesunięty do tyłu, co zwiększa stabilność podczas pracy.

Konfigurowalny: do pierścienia FN, a także do przycisków Fn, pierścienia ustawiania ostrości i bezgłośnego pierścienia sterującego można przypisywać różne funkcje. Do zapisywania odległości zdjęciowych można użyć przycisku pamięci.

Bezpieczeństwo i stabilność: zdejmowana stopka statywu zapewnia optymalne wyważenie, gdy obiektyw jest zamocowany na statywie. Gniazdo blokady Kensington® pomaga chronić obiektyw przed kradzieżą.

Zintegrowane gniazdo filtra: ułatwia wsuwanie filtrów, dodatkowo zwiększając kontrolę w trudnych warunkach oświetleniowych.

Zgodność: współpracuje z telekonwerterami TELEKONWERTER Z TC-1.4x i TELEKONWERTER Z TC-2.0x.

Informacje o firmie Nikon

Firma Nikon to czołowy na świecie dostawca produktów i usług do fotografowania i wideofilmowania. Jej innowacyjna technologia optyczna – od aparatów i obiektywów, zarówno amatorskich, jak i profesjonalnych, po akcesoria systemowe – opiera się na ponad 100-letnim doświadczeniu. Marka na całym świecie ceniona jest za ustanawianie nowych standardów w dziedzinie projektowania i jakości konstrukcji optycznych. Rewolucyjne aparaty bezlusterkowe z serii Z firmy Nikon oraz obiektywy NIKKOR Z reprezentują nowy poziom parametrów optycznych.

Firma Nikon odgrywa też czołową rolę w rozwoju kultury fotografii. Od lat umożliwia niektórym z najlepszych artystów wizualnych na świecie wykorzystanie potencjału twórczego poprzez opowiadanie historii obrazem. Wielokrotnie nagradzany sprzęt marki pozwala fotografom i filmowcom na realizowanie kreatywnych wizji na najwyższym poziomie.

Jako zaufany i wizjonerski partner jednoczy twórców treści na wszystkich poziomach. Jest to możliwe dzięki zaangażowanej społeczności, niezrównanej wiedzy technicznej oraz zapewnianiu dostępu do zasobów edukacyjnych, do których należą inicjatywy takie jak AkademiaNikona.pl czy SzerokiKadr.pl. Więcej informacji na temat produktów firmy Nikon można znaleźć na stronie nikon.pl.

¹ Nie gwarantuje się odporności obiektywu na pył i zachlapanie we wszystkich sytuacjach oraz we wszystkich warunkach.

Zaleca się ostrożność. Obiektywu nie mogą używać osoby z rozrusznikiem serca lub innym wszczepionym urządzeniem medycznym stosowanym przy chorobach serca. Pole magnetyczne wytwarzane przez ten obiektyw może powodować nieprawidłowe działanie urządzeń medycznych. Firma Nikon nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za takie nieprawidłowe działanie ani za bezpośrednie lub pośrednie skutki nieprawidłowego działania.

Przed użyciem obiektywu trzeba zaktualizować oprogramowanie aparatów do najnowszych dostępnych wersji.