28-04-2020

Firma Nikon zdobyła Red Dot Award: Product Design

Prestiżowe wyróżnienie przyznano bezlusterkowcowi Nikon Z50 oraz obiektywowi Nikon Noct

Firma Nikon ma przyjemność poinformować, że jej dwa produkty otrzymały nagrody Red Dot Award: Product Design 2020. Zarówno najnowszy aparat bezlusterkowy Nikon Z 50, jak i obiektyw NIKKOR Z 58mm f/0.95 S Noct, zostały nagrodzone wysoce cenionym wyróżnieniem, wywierając ogromne wrażenie na międzynarodowym jury, które oceniało produkty biorąc pod uwagę cechy takie jak innowacja, funkcjonalność czy trwałość.

Nikon Z 50

Z50 jest pierwszym aparatem bezlusterkowym Nikon formatu DX. Jego konstrukcja, funkcjonalność i niezawodność są inspirowane modelami Nikon Z7 i Nikon Z6. Aparat Nikon Z50, zapewniający doskonałą jakość zdjęć, pozwala wykonywać idealnie ostre fotografie i filmy 4K bogate w szczegóły, głębię i kolory. Jego zalety, takie jak kompaktowość, lekkość i trwałość sprawiają, że jest wygodny do portretowania i niezwykle funkcjonalny.

NIKKOR Z 58mm f/0.95 S Noct

NIKKOR Z 58mm f/0.95 S Noct to legendarny obiektyw do aparatów bezlusterkowych. Dzięki rewolucyjnej konstrukcji optycznej zapewnia doskonałe rezultaty przy słabym oświetleniu, a jednocześnie nawiązuje swoją koncepcją do legendarnego obiektywu Noct z bagnetem Nikon F. Ze względu na bardzo duży otwór względny oraz ogniskową, obiektyw ten jest niezwykle uniwersalny oraz zapewnia doskonałą ostrość zdjęć i płynne rozmycie tła.

Red Dot Design Award to międzynarodowy konkurs w dziedzinie wzornictwa przemysłowego, w którym bierze udział ponad 6500 zgłoszeń z 60 krajów. Nagrodzone projekty prezentowane są w Muzeach Red Dot Design na całym świecie. Produkty firmy Nikon będą eksponowane w Essen w Niemczech od 22 czerwca 2020 r.

Więcej informacji można znaleźć na stronie konkursu Red Dot pod adresem: https://www.red-dot.org/