03-06-2020
Fotograf miesiąca Michał Cała

Michał Cała urodził się w 1948 roku w Toruniu. Po zakończeniu studiów na Politechnice Warszawskiej, na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa, zamieszkał w Tychach i w latach 1978–1992 poświęcił się fotografowaniu śląskiego krajobrazu przemysłowego. W efekcie tej pracy powstał najważniejszy w jego dorobku cykl czarno-białych fotografii „Śląsk”. Autor był szczególnie zainteresowany osiedlami robotniczymi, starymi hutami, kopalniami i olbrzymimi hałdami. Fotografował także ludzi żyjących w tym środowisku. Michał Cała w latach 70-tych był współtwórcą Tyskiego Klubu Fotograficznego KRON, a od 1983 roku jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików. Od roku 1995 mieszka w Bielsku-Białej. Nadal fotografuje Górny i Dolny Śląsk.
W 2007 roku Michał Cała został zaproszony do wzięcia udziału w wystawie prezentującej fotografie 100 najważniejszych polskich fotografów w XX wieku: „Polska fotografia w XX wieku” - Pałac Kultury i Nauki, Warszawa.
Pozostałe wiadomości
-
- Firma Nikon ogłasza reorganizację struktury swoich europejskich jednostek biznesowych specjalizujących się w segmencie produktów fotograficznych oraz w dziedzinie sprzętu dla służby zdrowia
- Nikon ogłasza rozwój flagowego pełnoklatkowego bezlusterkowca Z 9
- Nikon wprowadza nowy program do przeglądania oraz edytowania zdjęć i filmów
- Nowy firmware. Nowy zestaw do filmowania. Nowe możliwości.
- WAŻNA INFORMACJA
-
- Nowe funkcje aparatów z serii Nikon Z dzięki dwóm uaktualnieniom oprogramowania sprzętowego
- Więcej ciepła i światła w Twojej fotoedukacji
- Nikon po raz trzeci wyróżniony w rankingu DJSI World
- Nikon prezentuje dalmierze laserowe LASER 50 i LASER 30
- FIRMA NIKON PUBLIKUJE OPROGRAMOWANIE, DZIĘKI KTÓREMU APARATY NIKON MOGĄ SŁUŻYĆ JAKO KAMERA INTERNETOWA O WYSOKIEJ JAKOŚCI