01-07-2019

Do grona partnerów Akademii Nikona dołącza marka Lexar

Lexar, słynny producent profesjonalnych nośników danych, dołączył do grona partnerów Akademii Nikona. Współpraca polegać będzie na wsparciu produktowym oraz możliwości testowania wybranych kart, dysków i czytników marki Lexar przez uczestników kursów i warsztatów organizowanych w całej Polsce.

Profesjonaliści zwracają szczególną uwagę na jakość i niezawodność używanych przez siebie produktów. Dla nich kluczowa jest pewność, że mogą w pełni polegać na swoim sprzęcie, a po całym dniu z aparatem w ręku wykonane zdjęcia w bezpieczny i szybki sposób zostaną przesłane na komputer. Nowoczesne karty pamięci, dyski i czytniki Lexar gwarantują bezpieczeństwo oraz błyskawiczny transfer danych, tak istotne zarówno dla osób zawodowo zajmujących się fotografią, jak i dla tych, którzy robieniem zdjęć zajmują się tylko hobbystycznie.

Lexar to marka, którą zna niemal każdy posiadacz aparatu cyfrowego. Produkty tej firmy towarzyszyły profesjonalnym fotografom od 1996 roku, w okresie dynamicznego rozwoju fotografii cyfrowej. Dlatego informacja o wycofaniu się Lexara z rynku spotkała się z ogromnym zdziwieniem i poruszeniem w branży – komentuje Michał Leja, fotograf i wykładowca Akademii Nikona. – Tym bardziej cieszy nas, że zaraz po ogłoszeniu powrotu marki Lexar do gry uczestnicy naszych kursów i warsztatów będą mieli okazję pracować na tym niezawodnym sprzęcie – dodaje Michał Leja.

Zaprezentowana przez producenta na początku 2019 roku karta z profesjonalnej linii nośników SD została specjalnie zaprojektowana do pracy z bezlusterkowcami, lustrzankami, kamerami HD, 3D i 4K. Dzięki 1TB pamięci świetnie sprawdzi się w pracy profesjonalnych fotografów, mających coraz większe zapotrzebowanie na pojemność sprzętu. Nie bez znaczenia pozostaje też jej duża wydajność, idealna dla osób tworzących obrazy o wysokiej rozdzielczości i nagrywających wideo 4K.

Uczestnicy organizowanych w ramach Akademii Nikona kursów i warsztatów będą mieć możliwość używania i testowania także mobilnych dysków SSD z serii SL100 oraz stacji do transferu danych Pro Workflow HR1.