21-06-2018

Zobacz więcej z Nikonem na Volvo Gdynia Sailing Days 2018!

Volvo Gdynia Sailing Days to jedno z najważniejszych wydarzeń żeglarskich w Polsce. Tegoroczna, 19 już edycja zawodów rozpocznie się 25 czerwca i potrwa aż trzy tygodnie. W tym czasie Gdynię odwiedzą zarówno profesjonalni zawodnicy, jak i dzieci, starsi oraz niepełnosprawni żeglarze. W sumie organizatorzy spodziewają się, że przez Marinę Gdynia przewinie się około dwóch tysięcy żeglarzy oraz kilkadziesiąt tysięcy widzów – zarówno tych wiernych żeglarstwu od lat, jak i przypadkowych, wykorzystujących nadmorski urlop do podziwiania rywalizacji na wodzie. Przez 4 dni, w dniach 12, 13, 14 i 15 lipca czekać na nich będzie stoisko Nikona, na którym dostępny będzie sprzęt obserwacyjny i fotograficzny produkowany przez tę firmę. 

Nikon jest obecny na Volvo Gdynia Sailing Days już po raz trzeci. Jak co roku, na miejscu będziemy prezentować zarówno znane już, cenione produkty, jak i nowości m.in. lornetkę astronomiczną WX. Żeglarstwo to piękny sport, a obserwacja regat przez wysokiej jakości sprzęt przynosi zupełnie inne doświadczenie. Warto się o tym przekonać na stoisku Nikona – mówi Katarzyna Romaniuk, Senior Projekt Manager w firmie Nikon.

Ze sprzętu będzie można nie tylko skorzystać na stoisku firmy, ale również wypożyczyć i przetestować w praktyce jego zalety podglądając przebieg regat. Konsultanci Nikona odpowiedzą na wszystkie pytania i pomogą dobrać lornetkę do potrzeb. Chętni, będą mogli na miejscu zakupić wybrane modele.

Regaty Gdynia Sailing Days organizowane są od 2000 roku. Eksperci porównują je do słynnego Kieler Woche wskazując jednak, że gdyńskie mają nad nimi co najmniej jedną przewagę – kibice chcący obserwować wyścigi w Kilonii muszą wypłynąć statkami na środek Zatoki Kilońskiej, natomiast w Gdyni żeglarze są znacznie bliżej. Ich zmagania widać z plaży, z falochronu Mariny Gdynia, z Bulwaru Nadmorskiego oraz z Kamiennej Góry. Najlepiej jednak – przez lornetkę!

Jednym z partnerów imprezy jest Nikon.