22-06-2018

W hołdzie Davidowi Douglasowi Duncanowi

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Davida Douglasa Duncana, zasłużonego amerykańskiego fotoreportera. Wszyscy w firmie Nikon opłakujemy utratę naszego bliskiego przyjaciela i współpracownika i chcielibyśmy wyrazić nasz głęboki żal.

David obszernie relacjonował wojnę na Pacyfiku, wojnę w Korei i Wietnamie jako fotograf wojenny. Prace Davida były przez wiele lat publikowane między innymi w The New York Timesie, magazynie LIFE i wielu innych wydawnictwach. Poza osiągnięciami w dziennikarstwie wojennym David słynie także z portretów Pabla Picassa.

Jego uznanie dla technologii zastosowanej w naszym sprzęcie fotograficznym przyczyniło się do rozpoznawalności firmy Nikon i obiektywów NIKKOR, za co jesteśmy mu bezgranicznie wdzięczni. Przez całą swoją karierę David był ważnym partnerem firmy Nikon, dlatego pragniemy uhonorować jego nieoceniony wkład w dziennikarstwo, który wniósł w ciągu 102 lat swojego życia.

Wyrażając najszczersze wyrazy współczucia z powodu odejścia naszego wspaniałego przyjaciela i współpracownika, z którym dzieliliśmy wyzwania i radości na przestrzeni ubiegłego wieku, pragniemy złożyć mu hołd. David na zawsze pozostanie w sercach rodziny Nikon.