02-05-2017

Fotograf miesiąca - Kinga Błaszczyk-Wójcicka!

W maju, jak w gaju. Wszędzie zielono, bujnie, pięknie. U nas także. Jest to zasługą Kingi Błaszczyk-Wójcickiej oraz jej nadzwyczajnie urokliwej fotografii kulinarnej. Szeroki Kadr zaprasza na najnowszy wywiad!

Fotografka, autorka bloga greenmorning.pl Pracuje jako freelancer dla polskich i zagranicznych magazynów (nie tylko kulinarnych). Do tej pory tworzyła przepisy, stylizowała i fotografowała sesje kulinarne takich tytułów jak: „Voyage”, „Sweet Dreams”, „Plantes & Sante”, „Interiør Magazinet”, „Weranda”, „Weranda Country”, „Magazyn Gazety Wyborczej”, „Moje Gotowanie”. Sporadycznie wykonuje również komercyjne zdjęcia kulinarne. Na tym polu współpracowała m.in. z firmą DUKA i słynnym włoskim producentem oliwy Monini. W Europie reprezentuje ją prestiżowa duńska agencja House of Pictures. 

Fotografii i stylizacji kulinarnej uczy od ponad 3 lat, w systemie autorskich warsztatów, po które w paromiesięcznej kolejce ustawiają się kursanci z całej Europy. Jest fotograficznym samoukiem i uważa, że każdy (absolutnie każdy) może robić dobre zdjęcia kulinarne. Wystarczy odrobina wiedzy, ogrom determinacji i duża dawka ciężkiej pracy. Oto co pisze o swojej twórczości: 
”Fotografia kulinarna to moja pasja. Zrodziła się z potrzeby tworzenia, a raczej „odtwarzania” piękna. Jest to dla mnie żmudny proces odnalezienia harmonii, balansu i istoty fotografowanego obiektu. Szukam nowego, świeżego spojrzenia, stąpam po cienkiej linii, gdzie kończy się już fotografia kulinarna, a zaczyna stylizowana fotografia przedmiotu. Mój cel jest dość jasno sprecyzowany: po pierwsze ma być smacznie, po drugie pięknie.