15-02-2017

Produkty Nikon otrzymują nagrody „iF Design Award 2017”

Nikon oraz Nikon-Trimble Co., Ltd*, spółka skonsolidowana z firmą Nikon metodą praw własności, mają przyjemność ogłosić, że pięć ich produktów otrzymało nagrody „iF Design Award 2017” w kategorii produkt.

Zwycięskie produkty to:

Lustrzanka cyfrowa – Nikon D5

Nikon D5 to najnowszy flagowy model firmy, który pozwala fotografować bardzo zróżnicowane sceny i obiekty dzięki bardzo szybkiemu trybowi zdjęć seryjnych i wysokiej czułości. Obie płaszczyzny pryzmatu pentagonalnego zostały tak dopracowane, by spełniać wymagania narzędzia dla profesjonalistów, a ogólny design sprawia, że aparat jest szybki i bardzo wytrzymały.

Lustrzanka cyfrowa – Nikon D500

Zaawansowana lustrzanka D500 ma ten sam system AF ze 153 polami co flagowy model D5. Jej matryca APS-C jest bardzo czuła i umożliwia szybkie wykonywanie zdjęć seryjnych z prędkością ok. 10 kl./s, a podczas fotografowania z użyciem obiektywów formatu FX można uzyskać efekt teleobiektywu. Innowacyjny i dynamiczny Nikon D500 ma mały pryzmat pentagonalny, wycelowany w obiekt i zwężający się w przedniej części (nie ma lampy błyskowej). Jest to podstawowe rozwiązanie konstrukcyjne charakterystyczne dla aparatów Nikon z serii D.

Kamera dla aktywnych – KeyMission 360

Pierwsza kamera Nikon dla aktywnych, KeyMission 360, to kamera do noszenia na ciele wyposażona zarówno w przednią, jak i tylną matrycę oraz dwa obiektywy NIKKOR, umożliwiająca nagrywanie niesamowicie realistycznych filmów w rozdzielczości 4K UHD z polem widzenia 360 stopni. Jest wodoszczelna do głębokości 30 m, wstrząsoodporna, mrozoodporna i pyłoszczelna.

Mikroskop badawczy odwrócony – ECLIPSE Ti2

Jest to sztandarowy model serii mikroskopów odwróconych do zastosowania w biologii, medycynie i przemyśle farmaceutycznym.

Dzięki ulepszonej funkcjonalności i stabilności, większej elastyczności oraz funkcjom umożliwiającym zaawansowane zastosowania mikroskop ten zaspokaja różnorodne potrzeby badawcze.

Rozwiązanie obrazowania cyfrowego – Nivo-i

Nivo-i to pierwsze w branży urządzenie pomiarowe przeznaczone do użycia w rozwiązaniach obrazowania cyfrowego, które może jednocześnie uzyskiwać obrazy cyfrowe i zbierać dokładne dane pozycyjne.

Znajduje szerokie zastosowanie w obszarach od zarządzania infrastrukturą po zapobieganie katastrofom, między innymi do wykrywania i badania pęknięć na betonowych mostach, monitorowania obsuwisk i pomocy przy korygowaniu ram stalowych.

„iF Design Award” to prestiżowe, uznane na całym świecie nagrody za wzornictwo przyznawane od 1953 r. Ich sponsorem jest spółka iF International Forum Design GmbH. Nagrody obejmują kilka kategorii, między innymi produkt, komunikację i opakowanie. W tym roku 59 uznanych specjalistów wybrało laureatów spośród ponad 5500 zgłoszeń.

* Nikon-Trimble Co., Ltd. to stworzona przez firmę Nikon oraz amerykańską spółkę Trimble Inc spółka joint venture, produkująca bardzo precyzyjne rozwiązania pomiarowe zwiększające wydajność.