Nikon Imaging | Polska | Europa

Przemierzając świat z aparatem lub odkrywając okolice bliżej swojego domu, potrzebujesz uniwersalnego obiektywu o świetnych parametrach, który pozwoli Ci uchwycić charakter fotografowanego miejsca i dzięki któremu Twoje zdjęcia będą się wyróżniać.
Zmienne światło i warunki atmosferyczne stanowią dla fotografów nieustanne wyzwania, równocześnie niosąc niezliczone możliwości. Nie wystarczy jednak być we właściwym miejscu i kreatywnie skomponować kadr – bez odpowiedniego obiektywu trudno wznieść się na wyżyny.
Jeden fotograf. Jeden dzień. Pięć obiektywów. Nikon powierzył hiszpańskiemu fotografowi Ibaiemu Acevedo misję sfotografowania w ciągu jednego dnia pięciu różnych miejsc w jego rodzinnej Barcelonie przy użyciu pięciu obiektywów stałoogniskowych NIKKOR. Celem było pokazanie, w jaki sposób dzięki obiektywom stałoogniskowym fotografowie mogą się dać całkowicie pochłonąć fotografowanej scenie i wchodzić z nią w interakcję w celu uzyskania wyjątkowych efektów na zdjęciach.

Rozgrzane słońcem plaże | AF-S NIKKOR 24mm f/1.4G ED

Na plaży łatwo się rozproszyć, ale obiektyw AF-S NIKKOR 24mm f/1.4G ED znakomicie się sprawdza w takim miejscu. Szeroki kąt widzenia pozwala uchwycić otoczenie i nastrój bez dystorsji, ze świetną ostrością nawet w jasnym świetle. Niewielka głębia ostrości umożliwiła Ibaiemu wyraźnie pokazać ratownika i delikatnie rozmyć morze parasoli na pierwszym planie.

Życie ulicy | AF-S NIKKOR 58mm f/1.4G

Trudno znaleźć wyjątkowe ujęcie w ulicznym tłumie. Jednym ze sposobów jest uwzględnienie na zdjęciu innych obiektów. Ibai znalazł pozycję ponad przechodniami, by skontrastować zatłoczony deptak z widoczną powyżej spokojną sceną. AF-S NIKKOR 58mm f/1.4G wzmocnił końcowy efekt przedstawienia wspaniałej kompozycji. Świetna głębia ostrości uzyskana dzięki dużemu otworowi względnemu obiektywu wydobyła wspaniałą teksturę szpaleru drzew z rozmyciem w tle zdjęcia.

Abstrakcyjna architektura | AF-S NIKKOR 35mm f/1.4G

Fotografowanie architektury pozwala na eksperymentowanie z kompozycją i głębią ostrości. AF-S NIKKOR 35mm f/1.4G wyróżnia się dzięki możliwości jednoczesnego oddania głębi i uchwycenia szerokich kątów. Ponadto świetnie sobie radzi w słabym świetle w przypadku fotografowania we wnętrzach. Chcąc uchwycić słynną katedrę Sagrada Familia inaczej niż na tysiącach innych zdjęć, Ibai sfotografował jej odbicie w pobliskim jeziorze. Dzięki użytemu obiektywowi zdjęcie, na którym fale i zarośla stanowią oprawę sceny, można pomylić z obrazem.

Doskonały portret | AF-S NIKKOR 85mm f/1.4G

Jednym z uroków fotografii podróżniczej jest opowiadanie historii poprzez sfotografowane twarze. Wiele miast ma zabytkowe dzielnice, które stanowią interesujące tło dla bliskich ujęć portretowych. Dzielnica gotycka w Barcelonie okazała się wspaniałą scenerią do zaprezentowania możliwości obiektywu AF-S NIKKOR 85mm f/1.4G.
Ta świetna portretówka rejestruje najdrobniejsze szczegóły. Dzięki atrakcyjnemu efektowi bokeh pozwala rozmyć tło i skierować wzrok na główny motyw zdjęcia.

Idealny zachód słońca | AF-S NIKKOR 50mm f/1.4G

Piękne zachody słońca to powszechny fotograficzny temat i trudno zrobić zdjęcie wyróżniające się na tle milionów innych. Ibai fotografował w wesołym miasteczku z punktem widokowym na piękny kościół Temple Expiatori del Sagrat Cor. W pewnym momencie znalazł się na tyle wysoko, że mógł uchwycić zarówno kościół, jak i gasnącą poświatę zachodu słońca. AF-S NIKKOR 50mm f/1.4G okazał się niezastąpiony do wykonania tego zdjęcia, dzięki możliwości fotografowania w słabym świetle oraz łatwemu dostosowywaniu się do zmiennego, wieczornego oświetlenia.

Co jest w torbie ze sprzętem

AF-S NIKKOR 24mm f/1.4G ED

AF-S NIKKOR 58mm f/1.4G

AF-S NIKKOR 35mm f/1.4G

AF-S NIKKOR 85mm f/1.4G

AF-S NIKKOR 50mm f/1.4G

D750