Nikon Imaging | Polska | Europa
©Ross Harvey

Europejskie Stowarzyszenie Ślubne Nikon — lookbook

Styl fotografii ślubnej ulega przemianom wraz ze zmieniającą się modą. W tym lookbooku Europejskie Stowarzyszenie Ślubne Nikon przedstawia niezwykłą kolekcję klasycznych, aktualnych i nadchodzących trendów w fotografii ślubnej sfotografowaną aparatem Nikon z obiektywami NIKKOR. Znalazły się tu także wskazówki ułatwiające odtworzenie niektórych z tych wspaniałych ujęć.

Złota godzina

To klasyczne ujęcie, zwykle portret nowożeńców, warto wykonać pod koniec dnia, gdy można wykorzystać dobre światło słoneczne. Miękkie, złote promienie zachodzącego słońca wydają się spowijać małżonków.

Zdjęcie, którego autorami są Simona Smrčková i Kamil Saliba, wykonane w Austrii aparatem D750 z obiektywem AF-S NIKKOR 20mm f/1.8G ED

„Pamiętaj, by sprawdzić dokładną godzinę zachodu słońca i zawczasu znaleźć odpowiednie miejsce, gdyż na uchwycenie złocistego światła będziesz mieć tylko chwilę. Obiektyw AF-S NIKKOR 20mm f/1.8G ED pozwolił mi oddać całe piękno krajobrazu. Stanowi on tło dla pary młodej skąpanej w romantycznej złotej poświacie”.

Simona Smrčková i Kamil Saliba, Czechy

Zdjęcie autorstwa Chloé Lapeyssonnie wykonane we Francji aparatem D750 z obiektywem AF-S NIKKOR 85mm f/1.8G

Zdjęcie autorstwa Chloé Lapeyssonnie wykonane w Grecji aparatem D750 z obiektywem AF-S NIKKOR 50mm f/1.4G

Zaawansowana edycja

W ostatnich latach popularnością cieszy się zaawansowana edycja zdjęć. Dodaje się winietę, efekt tilt-shift, akcent kolorystyczny do fotografii czarno-białych czy efekt fałszywej flary. Wykorzystując te style edycji, można stworzyć na zdjęciu idylliczne zamglenie, sprawić, że sukienka wygląda na bielszą lub nadać zębom dodatkowy błysk.

Zdjęcie, którego autorami są Simona Smrčková i Kamil Saliba, wykonane w Czechach aparatem D850 z obiektywem AF-S NIKKOR 20mm f/1.8G ED

„Możesz ograniczyć czas spędzany na edycji zdjęć, wykorzystując w pełni możliwości techniczne sprzętu. Ten kadr został wykonany obiektywem AF-S NIKKOR 20mm f/1.8G ED przy czasie otwarcia migawki wydłużonym do 1/50, by uchwycić opadające płatki kwiatów, a jednocześnie ostro i wyraźnie pokazać twarze państwa młodych i rysujące się na nich emocje. Wybór czerni i bieli podkreśla efekt dramatyczny — wysuwa na pierwszy plan małżonków i wirujące płatki, przenosząc w tło elementy rozpraszające uwagę”.

Simona Smrčková i Kamil Saliba, Czechy

Zdjęcie, którego autorami są Simona Smrčková i Kamil Saliba, wykonane w Czechach aparatem D850 z obiektywem AF-S NIKKOR 20mm f/1.8G ED

Styl wielkich magazynów mody

Zgodnie z tym trendem fotograf rejestruje ślub w formie kompletnej opowieści przedstawiającej historię całego wydarzenia. Duży nacisk kładzie się na drobne detale, takie jak stylizowane ujęcie bukietu ślubnego, butów panny młodej, materiałów piśmiennych, tortu weselnego, a nawet jedzenia.

Zdjęcie, którego autorami są Simona Smrčková i Kamil Saliba, wykonane w Czechach aparatem D850 z obiektywem AF-S NIKKOR 85mm f/1.8G

„Tryb fotografowania bezgłośnego w aparacie D850 ułatwia fotografom ślubnym stanie się niewidzialnym, co było tutaj istotne, gdyż panna młoda miała za chwilę podejść do ołtarza. Dzięki temu można było dyskretnie zrobić zdjęcie bez rozpraszania jej uwagi. W połączeniu z niezwykle krótkim czasem otwarcia migawki pomogło to uchwycić ten ulotny moment”.

Simona Smrčková i Kamil Saliba, Czechy