Nikon D3400 – „Dziadek do orzechów” w ciemności

Firma Nikon zaprosiła Melissę Chapski i fotografa tanecznego Laurenta Liotardo do udziału w sesji zdjęciowej, która pozwoliła zaprezentować zalety, jakie Nikon D3400, nowa lustrzanka cyfrowa formatu DX, oferuje początkującym fotografom – m.in. łatwość wykonywania doskonałej jakości zdjęć i ich błyskawicznego udostępniania.

Zobacz, jak Melissa wykonuje taniec z klasycznej bożonarodzeniowej opowieści, uwieczniony aparatem #D3400wciemności. Na potrzeby tej wyjątkowej sesji fotograficznej teatr De Brakke Grond w Amsterdamie poddano transformacji.

Nikon D3400 – fotografowanie w słabym oświetleniu | Taniec wieszczki cukrowej w ciemności

Nikon przedstawia taniec wieszczki cukrowej z baletu „Dziadek do orzechów”

Laurent Liotardo

Laurent pochodzi z Marsylii na południu Francji. Obecnie mieszka w Londynie i już od ponad 10 lat zawodowo zajmuje się fotografią. Jego specjalnością jest taniec, filmowanie i fotografia ślubna.

Pasji Laurenta do fotografii dorównuje jedynie jego główne źródło inspiracji – balet. Pracuje jako profesjonalny tancerz baletowy od 17 roku życia. W trakcie swojej kariery występował w całej Francji, a w 2003 r. przeniósł się do Wielkiej Brytanii i dołączył do zespołu English National Ballet, dla którego tańczy do dziś. Laurent od wielu lat korzysta z aparatów Nikon, szczególnie z modeli D810, D5 oraz D700. Chętnie używa obiektywów stałoogniskowych NIKKOR (AF-S NIKKOR 24mm f/1.4G ED, AF-S VR Micro NIKKOR 105mm f/2.8G IF-ED, AF-S NIKKOR 105mm f/1.4E ED), które szczególnie sobie ceni.

Melissa Chapski

Melissa Chapski (19 l.) tańczy, odkąd skończyła 15 lat – czyli jak na świat baletu dość krótko. Pochodzi z Massachusetts w Stanach Zjednoczonych. Jest absolwentką profesjonalnego programu szkoleniowego Ellison Ballet, zorganizowanego w Nowym Jorku. Obecnie mieszka w Amsterdamie, gdzie od sierpnia 2015 r. tańczy w zespole juniorów Dutch National Ballet. Brała udział w wielu międzynarodowych konkursach i zdobyła złoty medal na Indianapolis International Ballet Competition, a także nagrodę Youth America Grand Prix w 2015 r.