Nikon Imaging | Polska | Europa

Fotografowanie ślubów i spotkania z parami to dla mnie codzienność i życiowa pasja. Staram się nie ograniczać tylko do przygotowywania zbioru zdjęć ślubnych i zamknięcia tych ujęć w albumie. Jako fotograf ślubny staram się dokumentować chwile, emocje, radość, łzy. W głębi serca wiem, że wybrałem najpiękniejszy zawód na świecie i staram się udowadniać, że fotografowanie zakochanych par młodych może być szeroko rozumianą sztuką.

Wierzę, że jeden obraz może powiedzieć często więcej, niż tysiące słów. Pozwólcie zatem, że opowiem o moim świecie poprzez krótki film, który stworzył o mnie Sergio Duarte.

Mój reportaż ślubny opowiada historię. Historię o parze młodej, domu, gościach i niecodziennej atmosferze, która pojawia się w tym dniu – dniu ślubu. Przygotowując reportaż staram się z wszystkich sił, aby powstał zbiór zdjęć pełen świateł, bajkowych cieni oraz kolorów. Patrząc na świat szeroko, nie uciekam od maleńkich detali – obrączek, kolczyków, drżących dłoni, objęć, spojrzeń puszczonych ukradkiem.

Moje zdjęcia ślubne i fotografia ślubna to sposób na pokazanie tego, co na pierwszy rzut oka ukryte. O moich codziennych zmaganiach z fotograficzną rzeczywistością można przeczytać na moim Fanpage. Od kilku lat, będąc Ambasadorem firm: Dedolight, Phottix i Microsoft wspieram fotografów w ich rozwoju, prowadząc dla nich warsztaty fotograficzne. W 2017 roku zostałem Ewangelistą marki Wacom, z czego jestem również bardzo dumny.

Jestem autorem wielu opracowań dla fotografów ślubnych, a nakład mojej książki: „Biblia fotografa ślubnego” z wyczerpał się. W 2017 roku pokazała się aktualizacja książki, która także spotkała się z bardzo miłym odbiorem. Wkrótce planowane jest kolejne wznowienie.

Moje zdjęcia były publikowane w wielu czasopismach i magazynach dla kobiet, m.in. we Wspaniałym ślubie, S jak ślub, Warszawskim poradniku ślubnym, Foto, Naszym ślubie, Faktach, Młodej Parze, czy Dream Weddings Magazine. Od 2019 roku jestem Ambasadorem marki Nikon, co wierzę, iż pozwoli mi nadal wspierać fotografów w zakresie doboru najbardziej odpowiedniego sprzętu fotograficznego.

Jako fotograf ślubny pracowałem niemal już na całym świecie. Poza Polską, fotografowałem również m.in. w Czechach, Niemczech, Wielkiej Brytanii, USA, Francji, Słowacji, Egipcie, Austrii, Belgii, Meksyku, Irlandii, Brazylii, Chorwacji, Rumunii, Malezji, Kuala Lumpur, Hiszpanii, we Włoszech, na Litwie, na Kostaryce, w Mozambiku, na Mauritiusie… czy na Malediwach. Nie potrafię uwierzyć, jakie szczęście przyniosła mi fotografia, pomimo, że na co dzień mieszkam w urokliwym małym Kobiórze na Śląsku.

Prowadziłem kilkadziesiąt edycji warsztatów dla zawodowców dla Szkoły Obrazu oraz Europejskiej Akademii Fotografii z zakresu fotografii ślubnej, a od 2013 roku prowadzę warsztaty dla Akademii Nikona z zakresu ślubnej fotografii reportażowej.

Byłem gościem audycji radiowych oraz programów telewizyjnych poza Polską (ostatnio w Macedonii), a w mojej ojczyźnie gościłem w programach: „Dzień dobry TVN”, „Pytanie na śniadanie” oraz „Studio Weekend w Polsacie”. Programy poświęcone były najnowszym trendom w fotografii ślubnej.

Szukając wciąż nowych doznań i motywacji, od lat staram się uczestniczyć w konkursach, podnosząc sobie raz po raz, fotograficzną poprzeczkę. Będąc także Globalnym Ambasadorem marki Eizo i będąc wspieranym przez markę nphoto Lab wiem, jak ważny jest obraz i wydruk w fotografii. Staram się nieustannie rozwijać w roli także wykładowcy, który dzieli się swoją pasją z fotografami na największych konwencjach fotograficznych na całym świecie.

Oto lista wybranych i najważniejszych dla mojej fotografii i mojego serca osiągnięć:

- I miejsce w najbardziej prestiżowym konkursie fotograficznym na świecie WPPI w kategorii: "Pan młody - sesja w dniu innym niż ślub" - Las Vegas, 2018;
- Tytuł „Ślubny Fotograf Roku” prestiżowej organizacji: Master Photographers International Organization (MPIO) - 2015 oraz 2017;
- I miejsce w kategorii: "Portret Avant Garde" w corocznym prestiżowym konkursie SWPP - Londyn, 2018;
- Wystąpienie podczas Photo Week dla widowni 1000 fotografów – Sao Paulo, 2018;
- Laureat konkursu Master Photographers Association - Londyn, 2018;
- Tytuł „Międzynarodowy Fotograf Roku” w konkursie – Best Award IFPF – Singapur, 2014;
- Laureat „Diamentowej Nagrody” za zdjęcie „Panna Młoda w Toskanii” na Międzynarodowym Festiwalu Filmu i Fotografii w Singapurze, 2014;
- W 2014 roku włoski magazyn „Just Married” zaliczył mnie do grona najlepszych fotografów ślubnych na świecie Tytuł „Fotograf Roku” organizacji Master Photographers Association w kategorii: "Portret kreatywny” – Londyn, 2017;
- Moje zdjęcie nominowane do „TOP10” konkursu "Braut Foto Award” – Niemcy, 2016;
- III miejsce w kategorii "Pan Młody w dniu ślubu" najbardziej prestiżowym konkursie na świecie dla fotografów ślubnych WPPI - Las Vegas, 2017.

Moja codzienność fotograficzna kształtuje moją osobowość i pomimo, że nie jestem w stanie odpowiedzieć na każde pytanie i wyzwanie, które życie stawia przede mną – robię wszystko, aby żyć i móc kochać każdego dnia. Chciałbym, aby moja długa droga była inspiracją dla tych, którzy dopiero odkrywają w sobie pasję fotografowania. Obiecuję Wam, że… wszystko może się zdarzyć!