Nikon Imaging | Polska | Europa

Marie Bärsch

Moda i uroda

Pragnę uchwycić piękno skupiając się na estetyce i stworzyć coś niezwykłego poprzez ukazywanie ludzi, otoczenia oraz, co najważniejsze, wykorzystanie światła.

Życiorys

Marie urodziła się w Niemczech i obecnie mieszka w Lipsku. Przygodę z fotografią rozpoczęła w wieku kilkunastu lat, właściwie przez przypadek – po prostu wzięła do ręki aparat znajomego i zaczęła fotografować.
Jej pasja do fotografowania ewoluowała i w roku 2013 przekształciła się z hobby w karierę zawodową. Od tego czasu Marie fotografuje na całym świecie, odwiedzając światowe centra branży modowej i kosmetycznej, takie jak Mediolan, Kapsztad, Los Angeles, Dubaj, Miami i Bombaj.
Pracując dla najważniejszych magazynów, takich jak VOGUE, Women's Health, ELLE i Harper's Bazaar, Marie rozwija swój unikalny styl łącząc czyste, naturalne piękno z egzotycznymi miejscami.Co znajduje się w mojej torbie

Sprzęt firmy Nikon pozwolił mi przekształcić moje hobby i pasję w karierę zawodową. Nic nie może się równać z jakością i ogólną użytecznością aparatów firmy Nikon. Ponadto, w miarę wdrażania kolejnych innowacji, sprzęt staje się coraz lepszy – czego doświadczyłam w przypadku nowych obiektywów i aparatów bezlusterkowych.Nikon D850

D850 to rewolucyjny aparat. Fotografując urodę skupiam się na oddaniu piękna poprzez prostą estetykę, które mogę uchwycić aparatem D850 dzięki jego pełnoklatkowej matrycy o rozdzielczości 45,4 mln pikseli. Aparat D850 gwarantuje ostrość niezbędną do obróbki zdjęć, które często są wykorzystywane w dużym powiększeniu w kampaniach reklamowych lub drukowane w magazynach.

Aparat

Nikon Z 7

Niedawno przetestowałam nowy aparat Z 7 podczas niesamowitej sesji zdjęciowej w Afryce Południowej i byłam naprawdę pod wrażeniem. Mocowanie bagnetowe o dużej średnicy wprowadza nową dynamikę do pracy ze światłem, która jest idealna dla osoby takiej jak ja, która lubi eksperymentować z ekspozycją i przysłoną. Pełnoklatkowa matryca w technologii BSI o rozdzielczości 45,7 mln pikseli pozwala też na doskonałe odwzorowanie szczegółów, idealne przy portretowaniu pięknych modelek oraz fotografowaniu luksusowej mody. To zdecydowanie niezbędny element wyposażenia.

Aparat

Nikon Z 6

Podczas sesji zdjęciowej w Afryce miałam też możliwość przetestowania możliwości aparatu Z 6. Pod względem transmisji światła oraz jakości zdjęć aparat Z 6 ma zalety podobne do Z 7, a ponadto zapewnia niesamowite możliwości filmowania. Można nim rejestrować pełnoklatkowe filmy o rozdzielczości 4K / UHD i finezyjnych detalach, gwarantujących ostrość i naturalny wygląd obrazu.

Aparat

NIKKOR Z 50mm f/1.8 S

Adapter do mocowania FTZ umożliwia korzystanie z dotychczasowych obiektywów z mocowaniem F z aparatami bezlusterkowymi, dzięki czemu zapewnia wspaniałe możliwości eksperymentowania. W połączeniu z obiektywami z serii S aparaty Z 6 i Z 7 pozwalają jednak osiągnąć nowy poziom jakości zdjęć. Nie pomyślałabym, że polubię jakiś obiektyw bardziej niż moje obiektywy stałoogniskowe o przysłonie f/1,4. Jednak ten obiektyw zapewnia taką jasność i poziom szczegółów, dzięki którym niezależnie od zastanego światła można uchwycić fotografowany obiekt jako część otoczenia. On naprawdę zmienia reguły gry.

Obiektyw

NIKKOR Z 35mm f/1.8 S

Zawsze byłam entuzjastką ogniskowej 35 mm, dzięki której można swobodnie komponować szerokie sceny, nie tracąc nic z intymności. Bardzo podoba mi się też praktycznie bezgłośny autofokus, dzięki któremu podczas wykonywania zdjęć nie rozprasza mnie ciągłe klikanie aparatu. Szczególnie polubiłam ten obiektyw podczas filmowania, ponieważ dzięki szczegółowemu odwzorowaniu detali cieni i świateł pozwala nadać obrazom niezwykły wymiar.

Obiektyw

NIKKOR Z 24-70mm f/4 S

Do tej pory podczas pracy korzystałam głównie z obiektywów stałoogniskowych. Przekonałam się jednak, jak uniwersalny jest obiektyw zmiennoogniskowy 24–70 mm z serii S. Obiektyw ten pozwala uzyskać idealne detale, głębię i kolory, zarówno podczas fotografowania w słabnącym świetle zachodzącego słońca, jak i w pełnym świetle dnia. Ze względu na minimalną odległość zdjęciową 0,3 m obiektyw doskonale sprawdził się przy zbliżeniach z ostrością ustawioną na oczy lub usta modelki.

Obiektyw

AF-S NIKKOR 105mm f/1.4E ED

Używam głównie obiektywów stałoogniskowych, które zapewniają jakość zdjęć potrzebną do publikowania w magazynach. Ponadto, przeważnie jestem wystarczająco blisko fotografowanej modelki i dlatego nie potrzebuję obiektywu o zmiennej ogniskowej. Uważam, że ten obiektyw jest idealny do fotografii portretowej. Ogniskowa 105 mm w połączeniu z małą odległością zdjęciową pomaga mi wypełnić kadr i zapewnić piękne i wierne odwzorowanie każdego szczegółu twarzy modelki.

Obiektyw

AF-S VR Micro-Nikkor 105mm f/2.8G IF-ED

Ten obiektyw oraz obiektyw AF-S NIKKOR 105mm f/1.4E ED są moimi ulubionymi. Ten obiektyw sprawdza się znakomicie przy fotografowaniu zbliżeń, np. oczu lub ust modelki. Dzięki skali odwzorowania 1:1 obraz, który widzę w wizjerze jest identyczny z tym, który mam przed sobą. Ponadto, lubię fotografować nie używając statywu, dlatego bardzo cenię redukcję drgań (VR), która gwarantuje wyjątkową ostrość zdjęć wykonywanych z ręki.

Obiektyw

AF-S NIKKOR 35mm f/1.4G

W mojej torbie prawie zawsze mam obiektyw o ogniskowej 35 mm. To obiektyw dla profesjonalistów zapewniający ostrość i jakość, których potrzebuję, aby nawet przy słabym oświetleniu uzyskać doskonałą precyzję odwzorowania twarzy, odzieży i akcesoriów.

Obiektyw

AF-S NIKKOR 85mm f/1.4G

Korzystam z tego obiektywu, gdy chcę uzyskać efekt delikatnego zmiękczenia zdjęcia i ewentualnie lekkiego rozmycia tła. To niezawodny obiektyw do fotografii portretowej i studyjnej, wyposażony w cichy silnik falowy, dzięki któremu mogę fotografować z bliska nie rozpraszając modelki zbędnymi odgłosami.

Obiektyw

AF-S NIKKOR 28mm f/1.4E ED

Bardzo cenię kontrolę nad aspektami estetycznymi zdjęcia, jaką zapewnia mi obiektyw o ogniskowej 28 mm. Dzięki niej mogę swobodnie pracować praktycznie przy każdym świetle, nie tracąc nic z jakości optycznej. Oznacza to, że zawsze uzyskam równomierną ostrość w całym kadrze, niezbędną do wykonania pięknego zdjęcia – zarówno podczas pracy w pełnym słońcu w Dubaju, jak i w wilgotnym klimacie Kapsztadu.

Obiektyw

Poznaj innych ambasadorów marki Nikon