Nikon Imaging | Polska | Europa

DAVID YARROW

Dzikie rośliny i zwierzęta, fotografia artystyczna

Fotografia zawsze była dla mnie rodzajem ucieczki i odkupienia. Jest dla mnie okazją do odwiedzenia najdalszych zakątków świata, poznania ekstremalnych środowisk i organizmów, dla których są one domem.

Życiorys

David Yarrow urodził się w Glasgow w Szkocji w roku 1966. Fotografią zajmował się od wczesnej młodości, a w wieku 20 lat zaczął pracować dla The Times jako stadionowy fotograf podczas finałów mistrzostw świata w piłce nożnej w Meksyku. David zrobił wtedy słynne zdjęcie Diego Maradony trzymającego Puchar Świata i dzięki temu zaproponowano mu później fotografowanie podczas Olimpiady i innych imprez sportowych.

Wiele lat później odnalazł swoją pasję do dokumentowaniu natury. Dzięki sugestywnemu i porywającemu stylowi fotografowania życia na ziemi stał się artystą, którego prace są poszukiwane przez wielu kolekcjonerów sztuki. W roku 2018 David ugruntował swoją pozycję jednego z najpopularniejszych artystów fotografików na świecie.

Co znajduje się w mojej torbie?

Używam sprzętu marki Nikon od 33 lat i obserwuję stałą poprawę jego jakości, zwłaszcza wtedy, gdy pracuję w ekstremalnie trudnych warunkach. Współpraca z firmą Nikon w skali Europy jest dla mnie dużym wyróżnieniem.

Nikon D850

Nikon był zawsze liderem w dziedzinie intuicyjnie działających korpusów aparatów fotograficznych, które doskonale spełniają potrzeby zarówno profesjonalisty, jak i amatora.

Kiedy zaproszono mnie do udziału w inauguracji modelu D850, był to dla mnie prawdziwy zaszczyt, ponieważ aparaty Nikon towarzyszą mi od początku kariery. Korpus tego modelu to prawdziwy przełom – zmienia reguły gry, jest królem aparatów. Jego rozdzielczość to coś, z czym nigdy przedtem się nie spotkałem, a niezrównana szybkość klatek i autofokus stanowią genialne uzupełnienie całości. Ponieważ moje zdjęcia są prezentowane jako bardzo duże powiększenia, zawsze musiałem wybierać między rozdzielczością a szybkością klatek. Model D850 eliminuje ten dylemat – jest mistrzem w obu dyscyplinach.

Aparat

Nikon D5

Jeśli nie używam D850, mój ulubiony sprzęt podczas pracy w ekstremalnym środowisku to D5. Jest szczególnie pomocny przy fotografowaniu z dużą szybkością, kiedy trzeba uchwycić wiele ujęć na sekundę.

Duży zakres czułości pozwala bez trudu przełączać się od pełnego światła słonecznego do zdjęć nocnych, co jest bardzo ważne w mojej pracy, kiedy nie mogę przewidzieć, w jak daleki zakątek świata trafię.

Aparat

AF-S NIKKOR 35mm f/1.4G

Jeśli pracuje się w ekstremalnie trudnych środowiskach, niezbędny jest zestaw obiektywów sprawdzających się przy każdej pogodzie, czy to w upale Vergenoeg w Namibii, czy w przejmującym mrozie Igloolik w Nunavut.

Rzadko korzystam z teleobiektywów, nie mam nawet obiektywu z zoomem. Moim zdaniem obiektywy stałoogniskowe Nikona są najlepsze w swojej klasie.

Szerokokątny obiektyw 35 mm jest doskonały do mojego stylu fotografowania, ponieważ potrzebuję najwyższej jakości optyki do uchwycenia charakteru fotografowanych obiektów. Ciche działanie autofokusa jest niezwykle ważne, kiedy zbliżam się na kilka metrów do lwa lub wilka!

Obiektyw

AF-S NIKKOR 58mm f/1.4G

Ten solidny obiektyw stałoogniskowy naprawdę przesuwa granice tego, co jest możliwe w dziedzinie jakości zdjęć. Przesłona f/1,4 i ogniskowa 58 mm umożliwia fotografowanie z dużym światłem, a tego właśnie potrzebuję w moich portretach najpiękniejszych stworzeń. Doskonale nadaje się także do fotografii nocnych.

Obiektyw

AF-S NIKKOR 105mm f/1.4E ED

Obiektyw stałoogniskowy 105 mm to naprawdę kapitalny sprzęt. Powiedziałbym, że skonstruowano go, by osiągnąć nowe, unikatowe poziomy kunsztu w portrecie i fotografii artystycznej. Jest tak elastyczny w działaniu, że pozwala rozwinąć indywidualny styl i estetykę fotografowania, jak żaden inny aparat. Jego konstrukcja optyczna pozwala osiągnąć optymalną ostrość, kontrast i rozdzielczość, a w połączeniu z aparatem D850 obiektyw ten jest jednym z najlepszych na świecie.

Obiektyw

Poznaj innych ambasadorów marki Nikon